A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Butrint Imeri

Kush? ➡ Kim

 Shqip ➡  Turqisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Afra Esra Mercan


Kush?

[REF. 2x:]
E kush ta fshin
kush ta fshin ty lotin n'sy
kush ta kthen buzqeshjen ty
a t'don aj
qysh t'kom dasht une ty

A ke harru
çdo deshire ta kom plotsu
un e di
jom tu t'mungu
njejt si ti prej kur je shku
a u kon gabim
qe kejt ti kom ble nfillim
qa ki dasht ma shum
qa ki dasht ma shum
un veq ty
a kom gabu
qe fotografine tone
hala jom tu e ru
e kongt tona
hala jom tu i ngu
ku kena gabu
ku kena gabu

Lotin n'sy
lotin n'sy
kush ta fshin ty
tash o von
tash o von
per mu kthy ti
lotin n'sy
lotin n'sy
kush ta fshin ty

Edhe kur ti shkove
ti veten e lendove
o sa shum gabove

kur ti shkove x4
shkove shkove shkove

E kur u ndam
pse harrove ti sa t'kom dasht
syt mo nuk ti pash
gabova un qe t'kom dasht
cdo kujtim e fshite
e mo nuk um pam
ti mezi prite
me dasht tjeter kon
se t'kom dasht pa fund
kush tka dasht ma shum
kush u kan per ty aty cdo her
se t'kom dasht pa fund
kush t'ka dasht ma shum
s'muj mu kon me ty jo si ateher

[REF. 2x:]
E kush ta fshin
kush ta fshin ty lotin n'sy
kush ta kthen buzqeshjen ty
a t'don aj
qysh t'kom dasht une ty


Kim

[REF. 2x:]
Kim silecek?
Gözünden akan yaşları kim silecek?
Sana gülümsemeni kim geri verecek?
O seni seviyor mu,
Benim seni sevdiğim gibi?

Unuttun mu?
Her dileğini yerine getirdim,
Biliyorum
Seni özledim
Gittiğin günden beri
Hata mıydı,
Başından beri sana verdiğim her şey?
Daha ne istedin?
Daha ne istedin?
Ben sadece seni istedim.
Hata mı yapıyorum,
Fotoğrafımızı saklamakla,
Hala şarkılarımızı dinlemekle?
Nerede hata yaptık?
Nerede hata yaptık?

Gözündeki yaşları
Gözündeki yaşları
Kim silecek?
Şimdi çok geç,
Çok geç
Geri gelmek için.
Gözündeki yaşları
Gözündeki yaşları
Kim silecek?

Ve sen gittiğinde
Kendi kendini üzdün
Ne büyük bir yanlışmış yaptığın

Sen gittiğinde, gittiğinde..
Gittiğinde, gittiğinde...

Ayrıldığımızda
Neden seni ne kadar sevdiğimi unuttun?
Gözlerini bir daha hiç görmedim.
Seni sevmekle hata yaptım.
Hatırlatan her şeyi sildin
Ve bizi bir daha görmedin.
Tekrardan başka birisini sevmek için zar zor bekledin.
Fakat ben seni sonsuz sevdim
Kim daha çok sevdi seni?
Her zaman yanında kim oldu?
Fakat ben seni sonsuz sevdim
Kim daha çok sevdi seni?
Artık eskiden olduğumuz gibi olamayız.

[REF. 2x:]
Kim silecek,
Gözünden akan yaşları kim silecek?
Sana gülümsemeni kim geri verecek?
O seni seviyor mu,
Benim seni sevdiğim gibi?

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019