Më mbaj mend (për 1 muaj)

C-Style - Pranë (Feat. Edlira Spaho)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Intro
Hej
E di, vijnë disa kohë që bëhet shumë e vështirë
dhe ndihesh që nuk mundesh me vazhdu më.
Por ky nuk është fundi...

Vargu 1
Ndonjëher vjen një nga ato ditë,
ky s’mundesh me
dhe do veç me u zhduk

Se dhimbja ty, ti ka bllokuar sytë,
dhe mendja është rënduar
edhe zemra është e ngurt’.

Dhe pyet, dhe sa mund të durosh?
Dhe k’saj vështirësie a mund ti bësh ballë,
a do ja dalësh?

Se barra është shumë e rëndë,
sa përpiqesh të ecësh
ti s’qëndron dot në këmbë.

Brënda ke lotë, je dorëzuar
por duhet ta fshehësh,
ata tek ty jan’ duke shpresuar.

Po mendon për një zgjidhje,
por duket që s’ka dritë,
dhe pyet: “dhe sa Zot dhe sa duron ky shpirt?”

Duket sikur asnjë s’të dëgjon,
ndihesh vetëm dhe asnjë s’të kupton, sikur asnjë s’të don.

Dyshon që dhe Zoti egziston!
A je i vertet??!!

Refreni
Dhe kur s’të shikoj
Ti je aty si diell pas reve ndriçon,
(ndriçon)
Dhe kur unë s’të ndjej
Ti je aty pranë meje dhe më mbron,
(më mbron)

Vargu 2
Mendon se jeta jote do jetë vetëm natë,
por harron që mëngjesi do të vij prap.
Kujton se jeta jote do jetë vetëm stuhi,
por dielli do të dal dhe ylberin do të shohësh ti.

Sot është "e premte" por "e Diela" vjen shpejt,
ku lotët e vajtimit do të kthehen
në britma gëzimi.
Dhe forca të reja do të kesh
porsi shqiponjë ti
do të ngrihesh

Refreni
Dhe kur s’të shikoj
Ti je aty si diell pas reve ndriçon,
(ndriçon)
Dhe kur une s’të ndjej
Ti je aty pranë meje dhe më mbron,
(më mbron)

RnB/Ura
Shpreso, ti forcë merr
vetëm nëpërmjet Atij
që kurr’ s’t’ka lënë dhe të mbanë në pëllëmbë të Tij.
Ai që gjithnjë premtimet i mbanë,
I njëjti prej fillimit,
kurr’ s’të zhgënjen.

Refreni 2x
Dhe kur s’të shikoj
Ti je aty si diell pas reve ndriçon,
(ndriçon)
Dhe kur unë s’të ndjej
Ti je aty pranë meje dhe më mbron,
(më mbron)

Pranë, Pranë
Gjithmonë ti Zot pranë meje je
Pranë, Pranë
Gjithmonë ti Zot pranë meje je

Psalmet 34:18
C-Style
Featuring: Edlira Spaho
Publikimi: 20/10/2021
Teksti: C-Style
Orkestrimi: Khi Rho Beats
Recorded: Shtëpia Records
Mix & Master: Aaron Smith
Video Produksioni: Jordan SilvaC-Style - Pranë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pranë".
3. Video është e këngës "Pranë", por nuk këndohet nga C-Style.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga C-Style:


Komente 0