Më mbaj mend (për 1 muaj)


Cadox - Shqiptar Jemi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqiptar Jemi".
3. Video është e këngës "Shqiptar Jemi", por nuk këndohet nga Cadox.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Cadox - Shqiptar Jemi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

26/04/2013

2013-04-26T21:02:12+00:00Rep:1
ekom ni flamur nan zemra pom qan
nuk muj mu duru pa u bo bashk me vllan
toka pom thrret ku je ti oj shqipe
mos harro kurr se ncilin ven u rrite
shqip po bertas shqiptar me dek po du
e kom gjakin kuq e zi me kurgjo smuj me ndrru
trojet e tona sun i mer qetinki
bohmi bashk te ton shkatrrohet armiki
pot boj be nzot mos na luj neve gurin
se para syve kejt me ren ti furrim
jom nip i lekes kerkon se prej n'bes
historia jon kurr nuk mbetet n'harres
armikut si perulmi ishtim me na puth kpucat
jem qasi popull qe si dojm tutcat
jom rrit midis mali jom djal shqiptari
bone um preke ntel sekondin sta fali

Ref:
Qonu Qonu Kejt N'kom
Venin Venin Ta Mbrojm
Tokat kurr Nuk I Shesum
Shiptar jem shqiptar desum

Rep:2
Qonu nkom o popull ta marin vesh kush jem
ti kallxojm botes nuk jem njerz qe flejm
jo nuk e japum ato qka na takon
kto e dini mir amanet tpart na kan lon
fjala e plakut urdher per trit
rune biro aren mos i leni me hi thit
munin kerkush posht mos tjav qet
vraje armikin mos zgat muhabet
flamuri po valon kerkush smun me nal
sjom njeri eger po ju ha t'gjall
mos mu bo 2 ftyrsh se ta caktoj funin
vi midis shkinie ta shfletoj kanunin
kejt boten me sill si shiptari sun gjon
as diten as naten sna bohet von
e maj kryt per pjet se e di prej kahit vi
per ket tok des jom kosove e shipni

Ref:
Qonu Qonu Kejt N'kom
Venin Venin Ta Mbrojm
Tokat kurr Nuk I Shesum
Shiptar jem shqiptar desum

Rep:3
nana loke m'rriti mi msoj tona senet
nihu krenar atdheu kur tpermenet
mos ju tut kerkujt po qoje nalt flamurin
sa tjet jeta me jetu kujtoje bajram currin
au kon trim i rral bir dumi me rujt nerin
mos i beso kerujt se ja shef sherrin
tmiren e tkeqen daje veq e veq
mos um hi n'hak se tbjen shum keq
tradhtart mos i mbroj rri met verteten
nimoj atina qe per ty e jep jeten
mos e le kerkon copa copa met coptu
mos e le kerkon nteritor met sundu
mbroje me nder luftoj me jet
jeta o e shkurt pa ftyr sbon me met
kejt kem me dek po t'desum qysh i ka hije
vulose nzemer se je djal shqipnie


Më Shumë Këngë Nga Cadox:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet