Më mbaj mend (për 1 muaj)

Cani - Ajshe Ajshe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Ajshe Ajshe pulpulaçe
Hajde dalim rrim ne baçe x2

Shoqerine bojme na si nazen
Kuq e bardhe si mollat lalçe
Hije t'kan çukat ne faqe
Kur po t'shoh zemren ma kenaqe

Hije t'kan çukat ne faqe
Kur po t'shoh zemren ma kenaqe

Ajshe hije t'ka fustani
Buzet e kuqe si bostani x2

Ata vetllat si gajtani
Po ta keput belin kollani
Syte e zi si dy filxhana
Po m'del zemer me nallana

Ata si dy filxhana
Po m'del zemer me nallana

...

Ajshe dhambet si elmaza
Floket e preme me tallaza x2

Balli yt çel drit si hana
Gjoksi mbushur me gjerdana
Shtati yt si peshk delfine
Lule e bukur si dafina

Shtati yt si peshk delfine
Lule e bukur si dafina


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesiCani Etemi
Publikimi: 20/12/2014


Cani - Ajshe Ajshe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ajshe Ajshe".
3. Video është e këngës "Ajshe Ajshe", por nuk këndohet nga Cani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Cani Etemi:


Komente 0