A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 29-06-2012
  Reperi nga Prishtina, Capital T, ka lansuar "As Gucci, As Louis". Kënga e cila i takon albumit të ri "Kapo" që lansohet i tëri të dielen me dt 1 korrik sic ishte parashikuar, tashmë është pritur mirë nga publiku. Videoklipi është realizuar jashtë vendit dhe shfaqë reperin në një imazh mjaft ekzotik veror, ku bashkpunëtor është edhe 2Po2, i cili eshte edhe daja i Trimit. A do te jete kjo kenge hit i kesaj vere, nga komentet dhe pelqimet sigurt qe po....

 • 08-06-2012
  Reperi kosovar Capital T ka bërë të ditur se ka anuluar të gjitha koncertet e këtij viti. Capital T ka njoftuar për këtë hap të tij përmes faqes zyrtare Twitter. Sipas reperit, arsyeja është se ai muzikën nuk e bën për çështje materiale, por e bën sepse ai është i lidhur për muzikën. Capital T gjithashtu ka bërë të ditur se albumi "Karma" do të publikohet gjatë këtij muaji....

 • 24-05-2012
  Capital-T dhe 2po2 janë bërë sërish bashkë dhe së shpejti do të sjellin këngën e radhës. "As Gucci as Louis" titullohet kënga më e re e dy reperëve, këngë e cila do të shoqërohet edhe me videoklip. "Authentic" është produksioni më i ri i krijuar nga 2po2 dhe Capital T, i cili edhe do të përkujdeset për klipin e kësaj kënge. Videoklipi i saj është xhiruar në "Menthon st Bernard", i cili gjendet mes Francës dhe Zvicrës. Kënga "As Gucci as Louis" është këngë e albumit "KAPO" i Capital T, i cili album pritet të lansohet së shpej...

 • 16-04-2012
  Reperi Trim Ademi, i njohur si Capital T, këto ditë pritet ta publikojë videoklipin e këngës . Ky është singli i parë i albumit "Kapo", të cilin Capital T pritet ta publikojë së shpejti. Videoklipi i këngës "Karma" është realizuar në Amerikë, dhe do të lansohet gjatë këtij vikendi në kanalin zyrtar të Capital T, ku do të publikohet i gjithë albumi i cili përmban 15 këngë. Në albumin "Kapo" të reperit Capital T do të ketë edhe bashkëpunime me artistë të ndryshëm....

 • 15-02-2012
  Reperi kosovar i shumë hiteve ka udhëtuar për në Amerikë, ne mësuam nga një familjar i tij, se Capital-T, apo siç quhet ai me emrin e tij të vërtetë, Trim Ademi, është nisur në këto ditë të ftohta të dimrit, për t'i kryer disa punë, dhe një bashkëpunim me një reper me emër atje. Por, njëkohësisht Capitali do të realizojë edhe një set fotografik me emrin e madh Fadil Berisha. Reperi prishtinas është duke përfunduar këto kohë edhe albumin e tij më të ri....

 • 08-02-2012
  Reperi nga Prishtina, Capital-T, besohet se do të rikthehet në skenë me një bashkëpunim dhe atë me yllin nga emisioni i talentëve të këndimit "The Voice of Albania", Yll Limanin. Kështu së paku mësojnë burimet e Telegrafit, me Ylli Limani që po kërkon shpërthimin në skenën e muzikës argëtuese shqiptare me bashkëpunimin e planifikuar me Capital T. Megjithëse ende nuk është konfirmuar zyrtarisht nga ndonjë prej artistëve, bashkëpunimi sigurisht nëse realizohet pritet të jetë një prej atyre që kanë potencial për t'u bërë hit, ashtu...


Faqet:
<<
<
4

» Dërgo Një Lajm »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019