Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Çartani

Tags: Çartani, Cartani, Judovnik Boshnjaku

Vendlindja: Bajram Curri    Jeton dhe vepron në        Mosha: 22 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Binjaket  
Çartani është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur, që këndon muzikë hip-hop. Emri i vertete : Judovnik Boshnjaku Qe ne vogeli nga Tropoja u zhvendos ne qytetin e Durresit. Nisi karrieren ne moshen 13 vjecare. Si pothuajse cdo rapper tjeter e nisi me ligjet e rruges por me ndihmen e miqve te tij qe nuk u ndane dhe sot e kesaj dite. Talenti i tij bie ne sy dukshem dhe suksesi i tij po rritet dita dites. Red and Black Studio Shtepia e startit te endrres se djaloshit te ri qe cau drejt ne tregun e muzikes. Ishte ajo shtepi ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Çartani ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  481

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2017