Më mbaj mend (për 1 muaj)


Cha Cha Darabuka - Dream
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dream".
3. Video është e këngës "Dream", por nuk këndohet nga Cha Cha Darabuka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Cha Cha Darabuka - Dream (Feat. Dj Ce 1)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

10/05/2016

2016-05-10T15:00:02+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dream" kënduar nga Cha Cha Darabuka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Elinel - Dream

Life is what you make it
At least that's what they say
Well, I think I'm gonna make it
Fulfill my dreams one day

I feel this fire growing
Deep inside of me
I'm so inspired knowing
That it's my destiny

Kom shumë sene me thon
po kur po du mi thon me fjalë
tutna se je tum dal ball
synimin e naltë
qendrimin e dobtë
zemren tu t'kallë
tu pa klloshar
tu m'marrë ato qe mtakon merzi o tum ardhë boll
po pe menoj ni kohë qysh jom kon e qa kom bo
me ni tro dritë kom arritë ,du mu rrit mu bo
diqka dikush qe e shan gjithkush
po kur vjen puna qa kom unë ka rrall kush
sbon me kqyr grabitqarin
si grabitqar, se ta grabit rinin
prani tina met qyqar
kur e foli menen hasi n'habi, njerzve
osht sikur ata mos me mujt mju besu veshve
qka jon tu ni qka jon kto fjal
qa o ky mllef me melodi
a thu eksiztojn syt qe shohin n'brendsi
a thu nashta o menja jem zonin qe pe ni

Life is what you make it
At least that's what they say
Well, I think I'm gonna make it
Fulfill my dreams one day

I feel this fire growing
Deep inside of me
I'm so inspired knowing
That it's my destiny

Mundësia me bashkndjesu na lejon me komuniku
un me ty e ti me mu, me pas tpërbashkta
na hala pa u njoftu me njoni tjetrin
kurgjo veq tmira me uru per njoni tjetrin
t'dyt jem kalimtar tktij planeti
viktimat e kohes tu e kalu kohen
tu eksploru rreth universit, a n'fakt
tu eksploru rreth vetit
secili don me grabiru diqka tvetin
emri mju kujtu si person mos mu harru
se ki shtir ti me kujtu qe jeta ty tka maru
e rruga ty tu tshkurtu, jom tu tkuptu
pi thu frymës zhdukmu,pe shpërfill tmirën
e tkeqes pi thu flugmu
edhe pse ti kton nuk e don jeta ta dikton
po ata qe ëndrron veq ti mun e limiton
kom lajme per mu e ty, bo paqe me tkalumen
koha nuk mun mu kthy

Life is what you make it
At least that's what they say
Well, I think I'm gonna make it
Fulfill my dreams one day

I feel this fire growing
Deep inside of me
I'm so inspired knowing
That it's my destiny

S'po thom kom andrra ma t'mdhaja se ti
po vullneti nuk m'vdeki, per andrren qe pe njeki
anderr qe zemren ma djegi, po m'doket anderr
se spe preki pe marr forcen pe njeki,
hala se zjermi m'treti,hala, mrena meje, mrena kreje
po veti edhe sa? Nashta kurr nuk ja mrri nuk e di
po edhe frymen e fundit e shti pasha lot e mi
Kom kalu kogja koh veq tu nejt n'heshje, edhe kogja
koh tu vujt jeta mka borgj buzqeshje
juve qe mu keni mbshtet per thike
une smuj mju qujt mbeshtetje
n'ket bot urrejtje, dashnia mka vy, dashnia un e kom gjet
n'fakt nuk kish hup kurr veq ish kon e zbeht
veq t'ish kon e nxeht,zemra, ishe kon moti e jemja.

Dope (US) - Dream

Am I dreaming
Or am I just walking in my sleep
I don't believe in
Anything that you want me to be
But I believe in me

When everything is falling down
Pick it up pick it up

Take what tommrow brings and don't ask why
Sing what the people sing and swallow all the lies
We've only got the dreams so let's keep it alive
The dream is yours and mine

I'm still breathing
In and out the dream you suffocate
With every breath I take
The world is screaming
If I wake up I may not find the way
On my knees I pray

When everything is falling down
Pick it up pick it up

Take what tommrow brings and don't ask why
Sing what the people sing and swallow all the lies
We've only got the dreams so let's keep it alive
The dream is yours and mine
Keep dreaming
Më Shumë Këngë Nga Cha Cha Darabuka:


Komente mbi këtë këngë