A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Christos Cholidis

Όλα Είσαι Εσύ (Ola Eisai Esy) ➡ Ti Je Gjithçka

 Greqisht ➡  Shqip
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: alargos


Όλα Είσαι Εσύ (Ola Eisai Esy)

Προτού η αγάπη σου μου πεί τη ''καλημέρα''
κοιτούσα τα όνειρα να πέφτουν σε γκρεμούς
ερημος δρόμος κάθε νύχτα μου ...και μέρα
κι εγώ χαμένος σε ανύπαρκτους δεσμούς

Όλα είσ'εσύ για μένα, μάτια μου αγαπημένα,
μαζί σου αρχίζω μιά καινούργια διαδρομή
Φίλα με να δω πως δεν ζω ένα ψέμμα,
κι άλλαξε ξαφνικά όλη μου η ζωή (x2)

Προτού ν' ανοίξει η αγάπη σου τη πόρτα
ηταν για μενα η ζωη χωρις σκοπο
και ξαφνικά μεσ'το σκοτάδι άναψαν φώτα
βρήκα σε σένα ότι αξίζει ν' αγαπώ

Όλα είσ'εσύ για μένα, μάτια μου αγαπημένα,
μαζί σου αρχίζω μιά καινούργια διαδρομή
Φίλα με να δω πως δεν ζω ένα ψέμμα,
κι άλλαξε ξαφνικά όλη μου η ζωή (x4)


Ti Je Gjithçka

Para se dashuria jote te me thoshte "miremengjes"
i pash endrrat e mia te zhdukeshin ne humnere
cdo dite dhe nate e imja ishin nje rruge e shkretuar
dhe une isha i humbur ne marrdheniet inekzistente

Ti je gjithcka e imja ,syte e mi te dashur
po filloj nje udhetim te ri me ty
me puth,qe ta kuptoj se nuk po jetoj nje genjeshter
dhe se papritur e gjithe jeta ime ka ndryshuar (x2)

Para se dashuria jote te hapte deren
jeta ime nuk kishte asnje qellim
dhe papritur,drita u ndezen ne erresire
gjeta tek ti ,cdo gje qe ia vlen te dashurohet

Ti je gjithcka e imja ,syte e mi te dashur
po filloj nje udhetim te ri me ty
me puth,qe ta kuptoj se nuk po jetoj nje genjeshter
dhe se papritur e gjithe jeta ime ka ndryshuar (x4)

Korrigjo Përkthimin
teksteshqip.com © 2007 - 2018