A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ciara - Pick Up The Phone


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/01/2007

2007-01-01T00:00:00

Uh huh uh huh uh huh uh huhuh huh
Where u at boy
Where u at boy
[Hook:]
Ohh I've been callin u
night long and im becoming
best friends with the dial
tone cuz u not pickin up the
phone
[Verse:]
I called ya cell and ya home
and still i sit here alone
boy u got me wonderin where
u at where u goin and where
u been here i go again
dialin ya number thinkin how
u just wont pick up the phone
[Chorus:]
pick up the phone
pick up the phone
pick up the phone boy
pick up the phone
pick up the phone
pick up the phone
pick up the phone boy
pick up the phone
pick up
i kno u see me on ya caller
i.d. so pick up the P-H-O-N-E
pick up the phone boy
pick up the phone
I yiyiyi
[Bridge:]
I said u know it would be
nice (thats right) if u can
call somebody and let
somebody know that u
alright whooo u know ya
dead wrong (yes u are) for
sendin me straight to
voicemail cuz if it was my
phone and i did the same
u'd be raisin all kind of
hell (ooh ooh) called the
second time it go...
(blurp blurp)
like u on the other line
run game on a rookie cuz
im too sharp for that why
dont u pick up the phone?
[Chorus:]
pick up the phone
pick up the phone
pick up the phone boy
pick up the phone
pick up the phone
pick up the phone
pick up the phone boy
pick up the phone
pick up
i kno u see me on the
caller i.d. so pick up the
P-H-O-N-E
pick up the phone boy
pick up the phone
I yiyiyi
[Bridge:]
I said u know it would be
nice (thats right) if u can
call somebody and let
somebody know that u alright
whooo hey now dont act line
dat i kno u got my message
boy call me back hey now
dont act wrong be a real G
and pick up the phone [2x]
[Chorus:]
pick up the phone
pick up the phone
pick up the phone boy
pick up the phone
pick up the phone
pick up the phone
pick up the phone boy
pick up the phone
pick up
i kno u see me on the caller i.d. so pick up the P-H-O-N-E
pick up the phone boy
pick up the phone
I yiyiyi [2x]


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019