Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Çiljeta

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  418
 • Emri i Vërtetë:
 • Çiljeta Xhilaga
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Çiljeta është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Tetëvjeçaren e kreu në shkollën “Jeronim de Rada” e më pas gjimnazin te “Sami Frashëri”, në Tiranë. Gjatë fillimit të shkollës së mesme kishte garuar në një garë bukurie ku edhe ishte cilësuar si modelja më e mirë dhe në të njejtin vit konkuron në “Miss Shqipëria“ dhe shpërblehet me çmimin “Miss Kinemaja“. Edhe pse e njohur si këngëtare Çiljeta karrierën e saj e kishte filluar si modele, kështu gjatë moshës 17 vjeçare kishte përfaqësuar Shqipërin...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

25 🔥🔥

Anëtare e labelit

O.T.R.

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareTekila (2003)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Erga Halilaj

Barbana

Rezarta Shkurta

Ingrit Gjoni

Zaimina Vasjari

Kamela Islamaj

Marjeta Billo

Rezarta Smaja

Eltina Minarolli

Jonida Maliqi


Tags: Ciljeta, Qiljeta, Ciljeta Xhilaga

Çiljeta në Kartolina:

Të Gjitha Kartolinat

Krijo Një Kartolinë


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet