Më mbaj mend (për 1 muaj)

Çiljeta - Falma Detin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  10

Muzika & Orkestrimi:

Adrian Hila

Teksti:

Armand Trebicka

Teksti:

Pandi Laço

Këngë e albumit:

"Tekila"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00Nga fjalet qe thirra
nga puthje me mijera
ku je, ku je, ku je
nje mije e nje nete
larg dhe nje mije dite
larg nje mije vjet
pertej nga nje bote pertej ti vjen

(refreni)
(2x)
Falma, falma, detin falma
merr nga une ti nje mije net
(2x)
Merrma, merrma, naten merrma
larg nga bota nje mije vjet

Pres nje tjeter jete
vaj dhe nje mije lote
nje dete, nje dete, nje dete
detin te ma thani
diellin cope ma ndani
ne mijera pjese
me fal, pak nga jete e tij te marr

(refreni)(2x)
(2x)
Falma, falma, detin falma
merr nga une ti nje mije net
(2x)se une tedua dhe do tejem mety gjithmone


Ky tekst u dërgua nga Albiana
Më Shumë Këngë Nga Çiljeta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet