A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Claude Kelly - Open Arms

Teksti i këngës:

-

If I can't have your love
No one else can
See, I don't ask for much
I just request that
I be the only one
Only one you keep around
Can't live without you
I don't care how selfish that sounds

I'll just stand here
And wait for you to step up
Baby, just take one step forward to

[Chorus]
These open arms
I really need to hold you
In these open arms
I don't think you wanna see me
With a broken heart
So don't keep me waiting too long
'Cause one step away is too far
So baby, come to these open arms

I don't wanna hear
That you don't love me
Breaking up is not an option
Take it from me
I can't quit on us now
'Cause for me it's way too real
So let me hold you
And remind you how love feels

So I'll just stand here
And wait for you to step up
Baby, just take one step forward to

[Chorus]
These open arms
I really need to hold you
In these open arms
I don't think you wanna see me
With a broken heart
So don't keep me waiting too long
'Cause one step away is too far
So baby, come to these open arms

Thought you said that
You believed in second chances
So how can you leave me
So empty handed?
I'll be waiting here for you
Never did this I tell (?)
Come back to me once again
'Cause you know

[Chorus]
These open arms
I really need to hold you
In these open arms
I don't think you wanna see me
With a broken heart
So don't keep me waiting too long
'Cause one step away is too far
So baby, come to these open arms

These open arms
I really need to hold you
In these open arms
I don't think you wanna see me
With a broken heart
So don't keep me waiting too long
'Cause one step away is too far
So baby, come to these open arms

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019