Më mbaj mend (për 1 muaj)

Çlirim Denaj & Eva Alikaj - Mos Me Provoko Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  4

Do te ulem te pi nje kafe
Dhe cigaren une do ta ndez
Do shikoj aty prane dritares
Qe ate ta pershendes.

Ndoshta un jam gabuar
Ndoshta jam ne nxitim
Ai eshte ne endrat e mia
Marramendje ky truri im

Un pertej shikimin tend
Mos me provoko o sy plot drit
Brenda meje po ndizet zjarri
Vec buzeqeshjes qe me jep cdo dit

Ti po me provokon
Ti po me ngacmon
Me ata sy qe me shikon
Ti po me verbon
Eshte aventur a esht e vertet
Prandaj me thuaj
Keshtu do jete
E nxeht do jet.

Sic eshte bari plot me vese
Ti kalon un te pershendes
Hecen rruges si sorkadhe
Pershendetjen dhe ti ma dhe

Une tani per ty mendoj
Te te dua, me ty t’jetoj
S’te bezdis nuk te merzis
Asnjehere s’do te braktis

Ti po me provokon
Ti po me ngacmon
Me ata sy qe me shikon
Ti po me verbon

Mos m’shiko me aq dashuri
Vec te dridhura me jep ti
Mund te pim dhe te dehemi
Kjo aventure mund te themi
Esht aventure a eshte e vertet
Prandaj me thuaj
Keshtu do jete
E bukur do jet.
Çlirim Denaj
Publikimi: 01/03/2021
Festivali: Kënga Magjike 2021
Muzika: Çlirim Denaj
Orkestrimi: Petrit Terkuci
Teksti: Clirim Denaj & Eva Alikaj


Çlirim Denaj & Eva Alikaj - Mos Me Provoko
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Me Provoko".
3. Video është e këngës "Mos Me Provoko", por nuk këndohet nga Çlirim Denaj & Eva Alikaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Çlirim Denaj:


Komente 0