Më mbaj mend (për 1 muaj)


Crazy Girl - Mes Çunave
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mes Çunave".
3. Video është e këngës "Mes Çunave", por nuk këndohet nga Crazy Girl.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Crazy Girl - Mes Çunave Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

Teksti:

Crazy Girl

Orkestrimi:

Genti Lako

Këngë e albumit:

"Jepi Gaz"

Këngë e albumit:

"Etnik Volumi 2"

Pjesëmarrëse në

Top Fest 1

Komente

Asnjë Koment

24/05/2004

2004-05-23T23:00:00+01:00Ndermjet cunave qendroj edhe bukur ia kaloj
Ke deshiren per te shprehur te cunave sot
Ne mes cunave jetoj me pelqen ti dashuroj
"Crazy hajde te kercejme..."
Pa cunat nuk jetoj dot

Hheheheheeeee
Po qe se nuk kuptove per c'a un po te flas
Po te flas un per cunat per koken e mamase
Plase, muhabeti kur cunat vete
Sepse gocat sot kan vajt ne diskotek pa leke
Po dhe cunat gati jan aty te shkojne
Por se din te gjoret se aty, do ti peshkojne, thojne
Ku jane cunat me nje got te na qerasin
Pijne dhe kercejne dhe mendjen fare nuk e vrasin
Flasin, esht e teper por dhe kete e kan nga pija
Shikoj dhe shoqen time qe sapo e ka zen rakia shija,
S'esht aty, shija eshte ne vend tjeter
Shija esht krevati sidomos kur je e vjeter
Tjete, esht nje leter dhe tjetra celulari
Sidomos kur te merr cuni dhe te zgjon ai i pari
Pari, degjoj shokun nga posht qe me therrete
"Crazy hajde qe te vemi, atje ku di the vete"
Flete, dhe direkt fillohem qe te behem gati
Me mercedezin me dyer hapur me pret te pallati
Jane, cunat pa leke xhiro te me cojne
Por para se gjithash, nga shoqja do kalojm, kendojme
Kendojm diten kendojm edhe naten
Mes cunave rrethohemi kur na bejn gallaten,
Spate, jemi ne mengjes por jemi dhe ne darke
Spate esht dhe shoku im qe gjendet ne krevate

Ndermjet cunave qendroj edhe bukur ia kaloj
Ke deshiren per te shprehur te cunave sot
Ne mes cunave jetoj me pelqen ti dashuroj
"Crazy hajde te kercejme..."
Pa cunat nuk jetoj dot

Cuna cuna cuna sa keq qe u be puna
Mezi po preste kaloj dita qe te vij e shtuna , shtuna
Qe te dalim dhe bukur t'ia kalojme cuna
Jeta eshte e bukur duhet ta shijojme cuna
Po flet CRAZY qe ka pak eksperience
Se problemi nuk eshte fare po nuk pate benxe
Se nuk eshte problem, te kesh shok adoleshente
"Po jan dhe ca vajza qe jan fare mendjelehte"
Shoko, mundohu t'i besh ball edhe t'ia kalosh mire
Se ka kashte, por ka dhe per te pire bire
Edhe Whiskey tavolina eshte plote
Rreth e rrotull cuna gangster qe s'i flet dote
Thote, SHoqja ime dhe direkt u afrohet
2Minuta Bla-Bla-Bla dhe shikohet te bashkohet
Me ata te shoqerohet
Nuk ndalohet sot te vishesh, edhe te behesh seksi
Gjithashtu nuk ndalohet tu thosh cunave mirmengjesi
GJesi, kur me mbushet mendja dhe une e them
Kur me pelqen ndonje cun nuk arrij ta fshej dote
Por i them me embelsi ate qe ndjeje
Pelqej qe te jet i zgjuar gjithashtu serioz
Po jo nga ata tipa qe te bejn trurin mitroloze
Bosse, mundohem te mos behem un ne shoqeri
Po perpiqem tia kaloj mire si per Vit te Ri (Hajt gezuar)
Mes cunave do jem dhe sdo pyes un asnjeri

Ndermjet cunave qendroj edhe bukur ia kaloj
Ke deshiren per te shprehur te cunave sot
Ne mes cunave jetoj me pelqen ti dashuroj
"Crazy hajde te kercejme..."
Pa cunat nuk jetoj dot

Teksti: Crazy Girl
Orkestrimi: Genti Lako

Ky tekst u dërgua nga 2-aie3
Më Shumë Këngë Nga Crazy Girl:


Komente mbi këtë këngë