Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Njeriu Negativ
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Njeriu Negativ".
3. Video është e këngës "Njeriu Negativ", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Njeriu Negativ  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

09/07/2008

2008-07-09T16:09:51+00:00Jeta esht nji kurv qe vetem te zhgenjen
njerzit jan nji turm qe veten e genjejn
mendojm qe jemi te mir e ja bojm qefin vetes
e ankohemi per te tjeret kerkojm gjurmet e te vertetes

urrejm ate qe nuk e dim gjykojm ate qe nuk e njohim
neqoftese nuk mendon si ne menjiher zhvlersojm
e shajm e menjanojm nga shumica e dallojm
dhe si shembull e perdorim qe te tjerve tjua tregojm

qe te qendrojm sa me lart duhet ulur dikush tjeter
kjo metod gjithmone perdoret esht metod e vjeter
reklama e shet produktin kjo eshte zemra e cdo biznesi
por e verteta nji dit do dali, genjeshtra do vdesi

qe ta njohesh nji njeri preke pak ne interes
deri dje te quante vlla e sot te vjen me allti ne brez
njeriu nga kafsha spaska shum ndryshim
se edhe kafsha ka ndjenja por ska llogjik per shpjegim

REFRENI

O ti njeri i mir qe i ke dhene medalje vetes
qe ke gjetur ngrohtesi duke ju shmangur te vertetes
perqafoje ti veten se tani je pozitiv
u shpall i miri e doli i keqi, une jam negativ

Aftesia me e madhe eshte ta vleresosh njeriun
dashuria me e madhe eshte ta kuptosh njeriun
ta tolerosh ate qe do nuk eshte aspak dobsi
ta qortosh kur se ndihmon dot eshte cmenduri

te gjithe bejme ate qe duam egoista pa kufi
s'eshte gabim kur e bejme vet por eshte gabim kur e ben ti
ti gjith i kan inat ata qe flasin mrapa krahve
gjoja kta jan me te mir per vete flasin si puna e grave

si mund te ndryshoj une kur vetem pergojohem
si mund te besoj une kur vetem tradhtohem
e si mund te pendohem ti vdekjen ma deshiron
me gjith shpirt me mallkon si nje shtrig me shikon

une jam negativ po thot familja edhe fisi
erjoni shum i keq nji shkolle nuk e bitisi
me gjykojn se me duan, dashuri e pa par
prandaj dhe shpia ime ne Fier sot ka 5 pronar.


Ky tekst u dërgua nga  arber
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë