Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Gangstera Te Detyruar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gangstera Te Detyruar".
3. Video është e këngës "Gangstera Te Detyruar", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Gangstera Te Detyruar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Bota Ne Syt E Mi"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00dmk
i detyruar nga kjo jete e mallkuar djemte e shqiperise gangstera kan perfunduar nga kjo varferia politike shum trash shumica e popullsis ngeli e pa shkolluar te mbyllur ne kafaz te padale e te papare erdhi demokracia shumica jan vrar ne regjimin komunist i vriste partia tani e vreasin njeri-tjetrin po zhduket rinia u besojn filmave horror edhe drama te gjith duan te behen si toni montana enderrojn plot fuqi pushtet edhe para dhe po te ken mundesi nja 2 a 3 gra me preshin ne bythe ne lartesi fluturoj mollen e ndalume ne mjergull e kerkojn me kallash ne dore me te qellimin e synojn dhe dashur pa dashur ne ne dhe te zi perfundojn
reff 6 x
gangster gangster
dmk 2
duke dashur per tu bere gangstera shumica e rinis bej sherr zhgryhen si derra vjedhin plackisin e dhunojne njeri-tjetrin dhe pjesa do zdo fillon e merr kurbetin te roptuar pleqte e shkrete kan frike te dalin me pistolet ne dore kalamaqt ne rrug i ndalin u marrin ca te ket edhe leket e pensionit jan ber dhe kalamaqt mjeshtra te presionit fuqia e trurit eshte bishe e shoqeris injoranc me roba sporti eshte aga e shqipris lulezimi i ketij biznesi filloj me gjoba paguaj te jetosh se ndryshe te ha gropa vitet 90 i gezuam der ne mes edhe pa punuar parat ishin me thes vela lart hijena ishte piramid bereqet begati e qielli plot me drit po edhe dielli qe lind diku do perendoj betimi pa mundim do sdo do perfundoj te zhgenjyer nga sistemi gangsterat u formuan pa meshir te egersuar token per te shkaterruar por do vi nje dit dhe keni per ta pesuar ato qe ju besoni sot kan per te ndryshuar do e vrisni mendjen dhe keni per ta kuptuar gangsterlleku qe ju beni esht i detyruar
reff 12x
gangster gangster
dmk3
te jesh gangster duhet te jesh i zgjuar duhet te jesh gangstar i lindur e jo i vonuar por te jesh dinak ktim edhe shum i mpreht duhet te jesh gjak ftohte aspak gjak nxeht duhet ne rradhe te pare te ndihmosh vendin tend qe ta mbrosh vendin tend dhe tmos lejosh askend qe ta shajne e ti bejn presion atdheut tend se kur ta shan i huaji ateher te vjen rend keshtu qe fjalen gangster e keni keqkuptuar prandaj degjoni me vemendje o gangstera te sforcuar mos u beni trima me kte popull te vuajtur po filloni te ndryshoni shqiprin ta ndryshojm dhe te gjith nje dite te arrijme te kuptojm ne driten gjigande shqiprin ta ndricojm te fillojm te punojm qe ta zbukurojm qe e gjith bota nje dit te na respektojn
reff 12x
gangster gangster


Ky tekst u dërgua nga G.m-rebel A.k.a Gangsta
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë