Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Origjinalet

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Origjinalet".
3. Video është e këngës "Origjinalet", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Origjinalet  (Feat. Unikkatil)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Unikkatil

09/12/2008

2008-12-09T20:58:56+00:00(Qe nga viti '97) .... presim nje dekade ne kte loje
Gjithe armiqve t'mi jau kam shtire karin ne goje
Kam pervoje, kam nje jete te tere qe merrem me kullisha
Po une jam aj krimineli, zemren si luan bisha
Jam edhe isha e gjithmone do jem ti ske se cben
Fol mbas kraheve se perballe nuk del se ta qi ate nene
Ej o bythqir, o peder, ty tu qift motra
Ti ne maje nuk ngjitesh dot, shko me mire luaj ne kodra
Shum habitem kur shikoj sa po shtohen kta rrepera
Ne cdo kenge qe po kendojne, gjithe po dalin gangstera
Sa ngrej koken shikoj yje kur ul koken shikoj plera
N'fund t'fundit e pranoj, smund te gjesh dot pune pa derra
Kjo eshte jet mizore, jeta eshte kurve, ki kujdes!
Po nuk dite te veprosh, te copton te ndan ne mes
Shum kan lindur, shum kan vdekur, shum e shum te tjere jan tretur
Aspak gjak, aspak mish, vetem kockat u kane mbetur
Gjithe po mundohen qe ta bejn dike te tille
Gjithe po mundohen te kendojne si UniKKatiL
E kopjojne skan se cbejn, u mungon kualiteti
Por me shume se kurre, u mungon origjinaliteti
Gjithe vjedhin beat-a dhe muzik nga interneti
Po mir o kush e ka kte kenge, ti a 50 cent-i?
Hip hop eshte muzik rrugesh, jo muzik popullore
N'qoft se ty ste pelqen hajt ma bej nje gojore


Ky tekst u dërgua nga  Ermali   lloydbanks
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet