Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - M'fal Nena Ime

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "M'fal Nena Ime".
3. Video është e këngës "M'fal Nena Ime", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - M'fal Nena Ime  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  8

Komente

Asnjë Koment

12/09/2008

2008-09-12T04:08:04+00:00Oo nena te kam xhan
oo nena nena ime

Gjithë jetën je e lodhur
Gjithë jetën ke vuajtur
Mendova që te ndihmoja
Por vetëm te kam hidhruar

Një ditë njeriu ndryshon komplet mentalitet
dikur shumë egoist, sot këndon për nënë vet
ky njeri sot jam un sot me ndihem shumë fajtor
për gabimet faj që kam bërë, më vjen shumë zor
o nënë ë kam për ty unë këndoj nga zemra
e di që nga un ty shumë her të shtyhet zemra
shumë gjera i kuptoj që dikur nuk i blecoja
shumë gjera i mendoj që dikur nuk i mendoja
dashuria prindërore fjala ngrohtë me ndihmoj
ne rrugë mësova shumë por fjalët e tua si harroj
me dhe jetë me dhe dritë me ke rritur me shumë hallë
dashuria nënës qenka shumë e madhe
kjo botë është shumë e egër dhe njeriu nuk kupton
që vetëm prindërit do pa interes fëmijën gjithmonë
kur isha i vogël me shëroni te kam xhan
e un ty , te kam shumë xhan.

e dashur nena ime.. shume lodhur ne mendime
un dua ne ketë jetë.. te jesh nen nuk është e leht
dhe pse te kam shqetësuar dhe vone e kam kuptuar
sa here me përqafon përsëri çdo gjë harron

Vetëm prindërit janë ata që japin jetën për femij
nëna mbron me shpirt e zemër te biri ose te bijën
gabimet që kam bërë sot i kam kuptuar
me fal nëna ime që un shumë te kam lenduar
secili ne ketë botë mendon vetëm për vetën
vetëm nëna është ajo që mendon për jetën e fëmijës
kalon ne stres e shfrytëzohet
merakoset e nga gjumi zgjohet, hidhërohet
se është nënë është e dhimbsur
i dhemb shpirti do te mirën e fëmijës
kalojnë sa me larg te ngjiten
sa me mirë te jetojnë fëmijës e saj
do ta kuptojnë por sillen keq e gabon
nënën e ti e shfrytëzo
tani që jam ne burgu
tani jam penduar
ti gjithmonë me ke falur e çdo gjë e ke harruar
ti për mua je një engjëll që gjithë jetën me ke ndihmuar
te dua me shpirt nën me fal që kam gabuar

e dashur nena ime.. shume lodhur ne mendime
un dua ne ketë jetë.. te jesh nen nuk është e leht
dhe pse te kam shqetësuar dhe vone e kam kuptuar
sa here me përqafon përsëri çdo gjë harron

Nëna ime.. e di qe s'mund ti justifikohen lotët
por thjesht dua te tregoj që tani e kuptoj shumë mirë
sakrificën që ke bërë, dhimbjet, vuajtjet e tua
prandaj dua te kërkoj falje
me fal që jam sill shumë keq
me fal për gabime që kam bërë
me fal nëna ime

e dashur nena ime.. shume lodhur ne mendime
un dua ne ketë jetë.. te jesh nen nuk është e leht
dhe pse te kam shqetësuar dhe vone e kam kuptuar
sa here me përqafon përsëri çdo gjë harron


Ky tekst u dërgua nga Tba
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet