Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Jam I Keq Sepsa

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam I Keq Sepsa".
3. Video është e këngës "Jam I Keq Sepsa", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Jam I Keq Sepsa  (Feat. Xha-c.t)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

07/01/2009

2009-01-07T05:44:59+00:00i shoqeruar me hijen time
ne kto rrug ku un kaloj
per njeri nuk kam nevoj
as njeri nuk arrin te me kuptoj
nuk fantazoj por perkundrazi
mendoj realitetin ashtu
si te jet un e pranoj

me kemb ne tok qendroj
syt nuk i qeroj
veshet nuk i shurdhoj
me presh ne byth nuk fluturoj
plerat nuk i trazoj
se vin er po ti ngacmoj
ti vazhdo te me mbash ne goj
un do vazhdoj te injoroj

(ja keshtu erdhi jeta...)
ska dallime e verteta
kam sh koh qe jam shtrire
por dot gjum un nuk fjeta
njeri pa ndjenja
nene pse me quan gjakpires?
ne nje pjat me molle te krimbura
vete gishti tek me e mira
un spo shfaqesohem
por thejsht po clirohem

nuk ankohem
por mundohem te ambietohem
njeriu lind vetem dhe vetem vdes
vdekejen e shikoj ne sy
dhe e pershendes

REF:

(2x)te gjith po thon qe jan te mir
te gjith po i bejne reklam vetes
askush nuk eshte fajtori
i japin ngjyra te vertetes
mbase jam negativ
por si ju ka shume veta
un skam lindur i keq
por te tille me beri jeta

thashetheme vllai jem
nga kjo goj ti ske ni
nk kam arsye pse me rrejt
ti kte gje sh mir e di
se nuk qi per njeri
per ca ki a per ca ski
nje ushtri me femij
ja ca karin ti po ki ti

i besoj vetes time
i shpresoj zemres time
kam dy durt per nje kry
qe mos te kaj nena ime
jam gjithmon i pergatitur
per te kqijat e kasj bote
se nje nene ka me kaj
me mir te kaj nena jote

un nuk jam negativ
nuk po shitem pozitiv
zdu me kan pasiv ne ket jet
por aktiv
duhet ta kerkosh fatin
jo ta presesh

ta jetsoh cdo sikur te jet
dita qe do vdesesh
bashk me hijen time
si ne prall e tregime
kur pa pritur e pa ndehur
merr fund endra ime

por un rrug nuk leshoj
sa te jem gjall do knoj
mos kerko te drejten tek mua
por tek ai qe te krijoj

(4x)te gjith po thon qe jan te mir
te gjith po i bejne reklam vetes
askush nuk eshte fajtori
i japin ngjyra te vertetes
mbase jam negativ
por si ju ka shume veta
un skam lindur i keq
por te tille me beri jeta


Ky tekst u dërgua nga Xhoni Bravo (edoardo Rroga)   edoardo
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet