Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

D.M.K. - Ti Nuk Je Vetem  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  7

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

04/10/2010

2010-10-04T21:43:19Unë e kuptoj unë e kuptoj
Ti nuk je vetem
Kjo keng i detikohet gjdo njeri qe ka pasur fat mat zi ne jet
Ti nuk je vetem
Unë e kuptoj unë e kuptoj
Ti nuk je vetem
Jam unë aty me ty
Kur qjelli te mbyllet aj do hapet perseri

Me kujtohet nje histori qe dikur e kam degjuar
Per nje femi te vogel qe femi kish perfunduar
Sepse prindrit e ti ishin shum te ri
Prandaj e quan ne jetimore e braktisen ket femi
Ishte thjesht nje djal i vogel nje engjull i pafalshem
E tani eshte i detyruar te rritet vetem ne ket bot
Se ska njeri qe ta mesoj me zemer ta mbroj
Ta ushqej ta ndrroj ta puth ta ledhatoj
Per ket femi te vogel kjo jet nuk ka
AS MAMI AS BABI AS MOTËR AS VLLA
E ata qe e rrethojn e keqtrajtojn
E femit e tjer e tallin e gjithmon e ngacmojn
E qendron ne dritare e vetem i pikelluar
Me lot ne sy e zemer te coptuar
Ai do te di arsyjen mos ka ber gabim
Qe MAMI edhe BABI ti e lan jetim

REF;1

Unë e kuptoj
Ti nuk je vetem
Jam un aty me ty
Edhe pse bota eshte nje vend shum i eger
Ti nuk je vetem
Ka njerz qe ta kuptojn
Unë e kuptoj
Ti nuk je vetem
Jam un aty me ty
Ti nuk je vetem

Kjo nuk esht e vetmja histori qe un di
Jam i sigurt qe histori te tilla din edhe ti
Si psh e nje vajze qe ishte ne mosh shum te re
E cila pafaj rrehej e perdhunohej
Nga deshira per tu larguar per ti shpetuar as torture
Kjo vajz i ka besuar shoferit te nje veture
I cili e qoj ne ITALI e genjeu e mashtrou
E tani si prostitut kjo vajz perfundoi
Vetem 15 vjeç ajo akoma ishte femi
Ai qe perfiton nga nje femi nuk esht njeri
Duhesh te jesh kafsh pa shpirt pa zemër
Te shitesh trupin e nje femie si mashkull apo femër
Tani kjo vajz e re eshte e ndryllur ne mendime
Dhe e pyet veten pse kshtu kjo jeta ime
Se gjith jeten e saj njerzit veq e kan perdorur
Dhe urrejta kunder jetes shum e ka lodhur

REF;1

Unë e kuptoj
Ti nuk je vetem
Jam un aty me ty
Edhe pse bota eshte nje vend shum i eger
Ti nuk je vetem
Ka njerz qe ta kuptojn
Unë e kuptoj
Ti nuk je vetem
Jam un aty me ty
Ti nuk je vetem

Nje dit ne internet lexoja lajme nga shqiprija
Aty e pash ni lajm qe mi mori ment e mija
Per nje djal te ri qe jetonte ne Tiran
Te cilin dy veta me kaçavid ne kok e vran
Ai po e qonte te fejuaren me makin ne shtepi
E kish parakalu nje makin tjeter me shpejtsi
E kjo ishte arsyja qe ata ja moren jeten
Edhe nënës dhe babas i vran djalin e vetem
At'her kishte bo familja plan qe ta martonte
Me te fejuaren e ti e shkreta nën ajo gezonte
E ku ta dinte nëna e shkret qe djalin do tja vrisnin
E zemren e saj si cop letra do tja grisnin
Tani eshte veshur me te zeza e pres njerzit qe te vijn
Por fati ndryshoi se ata po vijn per ngushellim
Nga pallati tjeter nje muzik po degjoj
Djali i komshijes aj sot po martohet

REF;1

Unë e kuptoj
Ti nuk je vetem
Jam un aty me ty
Edhe pse bota eshte nje vend shum i eger
Ti nuk je vetem
Ka njerz qe ta kuptojn
Unë e kuptoj
Ti nuk je vetem
Jam un aty me ty
Ti nuk je vetem


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet