Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.M.K. - Le Te Flasin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  11

....................
Ngrija zerin lart se kjo keng te ben ty te kercesh nga vendi
Pse e shtremton surratin sikur te ka shpuar gjembi
Pse me ke inat mos ta kam shtyr nënën nga shkembi
Mos kafsho bole prej hekuri se pastaj te shkulet dhembi
Une jam dirigjenti primar i telave nervor
Per ty jam i padukshem pra ti nuk je qorr
Pra je thjesht robot qe i perket 1 manuali
Pra bota esht karroca kurse ti ti je kali
Njerzit hajn mut sikur tjet sup restoranti
E idjoti nuk kupton prandaj un dal intriganti
E bertit sa duash por kta njerz nuk mesojn
E shikojm te njejtin film po kta ndryshe e kuptojn
Un jam djali me i keq DMK do jem per jet
Mbase ky esht mallkim ose mbase fat i shkret
nuk e lidh doren mbrapa qe te behem baraz me ty
Nese ske nivelin tim une ty ta them ne sy
Kta luftojn nimagjinat sikur te jen don kishoti
E jan kapur si morra mbas 1 ideje koti
HIP-HoP esht kultur ku cdo fjal ka fuqi
pra nuk ke shanc ta kuptosh nese je femi
....................

Ref; 2
....................
Sma ha kari mbrapa krahve kush do le te flas
Veten ta mbysi nga inati le te plas
Juve do tme ndaloni por plani ju ngec
Se un nuk di te ndalem vetem para di te ec
....................

....................
Me tha nje vajz ne telefon kush dreqin mendon se je
Ti mendon se je dikushi por askush ty nuk te njeh
Ktu ne ...... ka me shum se 2 mijë Shqiptar
Dhe te gjith flasin keq per ty te gjith te kan shar (aaauuuuu)
Pa me pyt njeher a me plas kari
A mos e kam per detyr ti flas cdo fshatari
A mos e kam per detyr te shtirem me gjith boten
Dikujt i flas dikujt si flas dikujt i qi motren
E ky esht faji se un nuk di te ul koken
ne shoqerine e sotme n'baze te ksaj ta japi noten
Por kjo esht dhe arsyja qe un jam krenar
Se nuk jam si ti si ai ose si ata njerzit e par
E kte gje e kam mesuar mir ne rruget e ksaj jete
Ata qe shajn te tjeret jan me mut per vete
Hiqen te ndershem e jan te degjeneruar
E flasin per mua se veten e tyre e kan harruar
....................

Ref; 4
....................
Sma ha kari mbrapa krahve kush do le te flas
Veten ta mbysi nga inati le te plas
Juve do tme ndaloni por plani ju ngec
Se un nuk di te ndalem vetem para di te ec
....................

Jeeyyyyyyy
DMK is bit
DMK records
THE BLOODY ALBOZZZ


Ky tekst u dërgua nga  GazmendD.M.K.
Publikimi: 29/06/2010


D.M.K. - Le Te Flasin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Le Te Flasin".
3. Video është e këngës "Le Te Flasin", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:


Komente 0