Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Para Se T'me Gjykosh

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Para Se T'me Gjykosh".
3. Video është e këngës "Para Se T'me Gjykosh", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Para Se T'me Gjykosh  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

01/08/2010

2010-08-01T05:01:35+00:00D.M.K
................
E kam filluar diten e par tjetes time me shum lot
Erdha ne ket bot un nuk qaj me dot
Se kom pasur mosmarveshje me ate qe me krijoi
Jom aq i quditshem tok zoti sme kuptoi
Kan kaluar shum vite qe kur kam qen femi
Por gjithcka me kujton perseri
Me kujtohet kur kam par per her te par njeri qe vuajtke
Me gjak ne fytyr dikush tjeter e gjuante
Kam par nje nën qe rriste djalin e saj duke qar
Se aj ne dor 1 thik e kishte mar dikush e kishte shar
Dhe ky u nis per ta vrar dhe per 1 fajl goje ky djal shkoj ne varr
Kam par polic qe vjidhte me shum se 1 hajdut
Aq shum korrupsion sa ti pshtjellon trut
Nje shtet qe ndimonte kriminelin jo viktimen
Prandaj ........................
................

Ref;1
................
Perpara se t'me gjykosh shiko njeher ti memorit e mija
Provo te hecesh ti njeher me kepuct e mija
Shiko sa pengesa e probleme ti do hasesh
Do ta kuptosh qe so kollaj e mos te flasesh
Perpara se t'me gjykosh shiko njeher ti memorit e mija
Provo te hecesh ti njeher me kepuct e mija
Se per te gjykuar osht let por ti provoje vet
Ateher do ta kuptosh se qa osht e verrtet
................

................
Un e kam par si shfrytzohet njeri me i dobet
E kam par se si burri gruas i shkulte floket
Kam par femi qe nuk kishin buk te hanin vetem qanin
Sa komunistat komandonin dyqanin
E kam par njerz te dehur e te mbaruar nga droga
Vajzat qe shiteshin vetem per 2 rroba
U sa femi qe 1 i madh i nxirrte dhe po te refuzonin aj si kafsh i rrinte
Kam par njerz qe i besonin fjalet e nje idioti
Dhe do tjer qe ziqeshin kush ishte me i forti
Dhe nje grup tjeter qe nuk e dija se qa kerkonin
Tamam si grupe lopesh qe nuk e dinin se nga shkonin
E shikoj veten time se shum jom transformuar
Nvaret ku jeton kjo osht e verrtetuar
Po me ndal identitim vjen nga gjerat qe kam par
Ose degjuar mesuar koh me par
................

Ref;2
................
Perpara se t'me gjykosh shiko njeher ti memorit e mija
Provo te hecesh ti njeher me kepuct e mija
Shiko sa pengesa e probleme ti do hasesh
Do ta kuptosh qe so kollaj e mos te flasesh
Perpara se t'me gjykosh shiko njeher ti memorit e mija
Provo te hecesh ti njeher me kepuct e mija
Se per te gjykuar osht let por ti provoje vet
Ateher do ta kuptosh se qa osht e verrtet
................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet