Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - A Me Degjon

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Me Degjon".
3. Video është e këngës "A Me Degjon", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - A Me Degjon  (Feat. Vaçe Zela)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Vaçe Zela

10/12/2011

2011-12-10T19:07:41+00:00D.M.K
........................................
Nuk gjej dot laps jeten per te pershkruar
Se jeta ime gjithmon ka qen 1 liber i pashkruar
Prandaj kam opinjone ......
Se zemra ime derdh gjak e pastaj vdes ne heshtje
I pakuptuar shum i vecuar un nuk kam faj ne to
Bota osht e ftoft un jom komplet i zbeluar
Azgje e drejt ne bot vetem hilet per te fituar
Ne menur cnjerzore gjdo gje osht e balancuar
Esht e perkohshme kadal skadimi osht i limituar
Enigmi jetes osht 1 mister i shftyzuar
Un jam i lodher ska rendsi se sa sukses kam korrur
Un e kam 1 ... po kurr me sakt s'kam ditur per ta perdorur
Kerkoj falje te tjetri pe fajsoj veten time
Po vjen nje dit qe dal perball ndergjegjes time
Kerkoj justifikime qe mos te ndihem un fajtor
Jeta te kthen te keq te lig dhe genjeshtar me zor
........................................

Ref:2
........................................
A me kupton tani ti
A me shikon tani ti
A me vlerson tani ti
A me degjonnnnn
........................................

........................................
Nganjeher mendoj po qe te vdes un kush do t'me kujtoj
A do t'mharrojn apo te gjith ne zemer do t'ju mungoj
A vin kto pytje thjesht nga natyra ime egoiste
Apo nga frika se perfundojn thjesht nje numer liste
Hidhu ngrihu ngjitu ..........
Mesazhi ska si te hy nese ti nuk e hap deren
Njerzimi shiti veten dashuri humbi vleren
Injoranca triumfon kurr poplli adhuron pleren
Ku t'perkas un ku trokas un ku t'godas un hejj hejj
Pse nuk flas pse merzitem pse nuk flej gjum un hejj hejj
Pse nuk habitem nuk molitem edhe un ashtu si ti
Vall mos jom agjent apo me ndryshe nga ti se
Esht e veshtir per mua te degjoj dhe toleroj
Njerz qe nuk i pelqej jon veq turp qe te gjith njesoj
........ .......botes po edhe veten e qyrtojn
Prandoj filloj nga vetja qe veten time un ta ndryshoj
........................................

Ref:2
........................................
A me kupton tani ti
A me shikon tani ti
A me vlerson tani ti
A me degjonnnnn
........................................

........................................
Yeaa mund te jetosh gjith jeten tende
Pa e kuptuar pse jeton
Mund te qendrosh gjith jeten tende
I larguar nga realiteti
Te friksohesh nga frika
Te konsumohesh nga politika
Te bindesh pa u bindur
Te behesh armik pa u grindur
Te dashurosh te urresh
Te mburresh te rrekllamosh
Te shesesh te fitosh
Qe perseri ti hargjosh
Dhe ne fund azgje nuk osht e jotja
........................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet