Official Video

D.M.K. - Real  (Feat. Hitjon)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

02/11/2012

2012-11-02T22:35:43Ref: Hitjon
..................................................
Edhe sikur te vdes un do te vdes real
Dhe egzistenca nuk pershkruhet me 2 fjal
Une jetoj e kendoj ne boten qe shikoj
Dhe e sjell tek ty nuk e zbukuroj
..................................................

D.M.K.
..................................................
Une nuk besoj ne ato genjeshtra qe tregon njerzia
Te burgosesh lirin qe te egzistoj dashuria
Te shfrytzosh paditurin e nje shpirti naiv
Kurse ai qe thot te verrteten del gjithmon negativ
Historia e ka treguar por njerzit prap se kan mesuar
Qe djalli vjen si shpetimtar gjithmon i maskuar
E premton edhe mashtron edhe krijon konfuzion
E prandaj mbrenda nesh gjithmon frika egziston
Frika e pasuris e bukuris e V.I.P-s
Dhe deshira per te qen gjithmon ne qender te shoqnis
Por leku sjell komoditet nuk sjell lumturi
Prandaj dhe vipat vdesin ne overdos nga depresioni
Dhe fama sjell femra pushtet edhe fuqi
Por ato femna i shtyp fama por mos kujto se i shtyp ti
E prandaj ti konsumohesh e mundohesh te maskohesh
Por me mir te jesh real ate dite qe do rrezohesh
..................................................

Ref:2x Hitjon
..................................................
Edhe sikur te vdes un do te vdes real
Dhe egzistenca nuk pershkruhet me 2 fjal
Une jetoj e kendoj ne boten qe shikoj
Dhe e sjell tek ty nuk e zbukuroj
..................................................

D.M.K.
..................................................
Une bej muzik nga zemra nuk e boj per duartrokitje
Ne gar une sjam sme intereson per renditje
A perdor fjalor banal e te pa filtruar po
Sepse nuk bej keng per show dhe as per radio
Nuk marr msim prej atyre qe te rinj kan vdekur
Por mesoj prej atij plakut qe 1000 her eshte djegur
Qe te gjith mundohen te han ne kurrizin e dikujt
Eh pastaj thojn me plot goj qe nuk ja dijne per nder askujt
Mahnia per te share e per te ulur dike tjeter
Dhe mungesa per te ndjer me larg se 1 meter
Nuk e di e se kupton ky zvlen si justifikim
Kush ka faj qe ti zdegjon kur ty te flasin o trim
Por mundesia egziston me mir von se kurr
Dhe doren qe te ushqen ti mos e gjuaj me gure
Sepse jeta eshe nje rruge qe nuk i dihet distanca
Dhe sekreti ne peshen e jetes qendron tek balanca
..................................................

Ref:3x Hitjon
..................................................
Edhe sikur te vdes un do te vdes real
Dhe egzistenca nuk pershkruhet me 2 fjal
Une jetoj e kendoj ne boten qe shikoj
Dhe e sjell tek ty nuk e zbukuroj
..................................................

Outro
..................................................
D.M.K. and my cousin HITJON
Yeaaa
..................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...