Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Kujt I Shet Pordh?

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujt I Shet Pordh?".
3. Video është e këngës "Kujt I Shet Pordh?", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Kujt I Shet Pordh?  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  26

Komente

Asnjë Koment

22/12/2012

2012-12-22T07:52:48+00:00Me lutej nje macok ta mbaja afer e ta mbroja..
Ti tregoja c'ishte jeta, edhe rruget tja mesoja...
Me durim ja shpjegova, sa dhe truri mua mu lodh..
Por nje dite Macoku u rrit, edhe filloi t'me shiste pordh..
Filloi te me sulmonte me ato qe mesoi nga une..
E Filloi t'me keshillonte per jete, shkoll edhe pune..
U krekos, dhe u fry edhe me tha me ironi..
Ato gjera qe bej une, nuk i ben dot ti..
Harroi macoku vogel se tani e hodhi hallin..
E kaloi lumin, edhe thote te dhjefsha kalin..
Deri dje mbante shenim, kerkonte ndihm si viktim..
E sot hiqet si garip, me koken lart si trim..
nuk eshte pare as degjuar, por ja qe ndodh ne bot..
Adoleshent mosmirenjohes qe marin ajer kot..
Te kopjojn cdo veprim, edhe menyren si flet ti..
Ta kapesh njehere prej qafe, e ti thuash hej ti..

2.

Dil rruges ne qytet edhe shiko vetem skandale..
Shiko te rinjte te ulur gjithe pordh neper lokale..
Pa pune, pa plan, e pa asnji lloj hobby..
Jane pordhac te furnizuar nga mami dhe babi..
Shiko dhe kto laraska qe mendojne se jane dicka..
Qe nuk veshin as brek, e mendojne se din gjithcka..
Qe jetojne para pasqyres duke pikturuar veten..
Por ja qe vjen nje dite qe maskat ne duar u mbeten..
Me i lig behet i varferi kur fillon te kete 2 lek..
ai Sot pi shampanj harroi qe dje hante byrek..
A ke njohur njerez mendje medhenj karierrist..
Jane njerez te pasigurt, e shum te vegjel ne kte list..
Popullaritetin shitja vetes e jo mua..
Hej Sa e ke cmimin ti? A nuk me thua?
Paske views ne YouTube, paske fansa gjithandej..
Por per 2000 euro te bej te kendosh si bilbil ketej..


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet