Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Ne Nje Kazan Lahemi (Remix)

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Nje Kazan Lahemi (Remix)".
3. Video është e këngës "Ne Nje Kazan Lahemi (Remix)", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Ne Nje Kazan Lahemi (Remix)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

30/01/2013

2013-01-30T05:38:52+00:00..................................................
Ne dialogun e nje grupi aty lind dhe korigjimi
Per te tjere se per veten nuk gjejme asnje lloj gabimi
Dhe nese eshte faji jone ne Kerkojme qe te harrohet
Dhe kur eshte faji i tjetrit kerkojme te diskutohet
Mirembrema mik hipokrit genje veten edhe mua
Dora jote eshte e bardhe por ka pisllek nen thua
Me trego sa te mira ke edhe sa lart ti qendron
Se mbase vjen nje dite qe dikush ty te beson
Le te ndrroj ngjyre sa te doj seshte pellumb por korb
Qe shpreson te duket ndryshe duke ta bere mendjen corb
Se kur ke me bollek ske nevoj qe te tregosh
Dhe kur ke respekt per veten ske nevoj qe ta mbrosh
Mbase jemi te mallkuar qe si popull nuk ndryshojme
Hedhim poshte gjakun tone dhe te huajin e vllazerojme
Kemi ngelur bote e trete se pertojm te vilet vreshti
Duam lek sduam pune neve nxjerim dhjam nga pleshti
..................................................

Ref:
..................................................
E mund te bej moral une ty te shitem me i mire se ty
Te shtirem dhe te buzeqesh sikur nuk kam une lot ne sy
Perqafohemi kur takohemi edhe shahemi kur ndahemi
Qe nga fillimi deri ne fund ne nje kazan lahemi
Ti me ben hasha mua une te bej hasha ty
Dhe pendohemi vetem kur te hyjme ne dhe te dy
Tek disa ne mburremi e tek disa qahemi
Qe nga fillimi deri ne find te gjithe ne nje kazan lahemi
..................................................

..................................................
Jemi krijesa te cuditshme qe s'ngopemi kurr
E burgosim veteveten e rrethojme me mure
E kerkojme pa pik turpi qe Zoti te na mbroje
Te na japi neve fat egoizmi te fitoje
Beso ne fjalen time se dhe une genjej si ti
Beso ne zemren time se dhe une urrej si ti
Ha si ti fle si ti lind si ti vdes si ti
Jetoj ne nje planet me ty edhe une jam njeri
Sa kollaj qe harrohet problemi i tjetrit
Ca pret te thote i riu kur idiot jane dhe te vjetrit
Barazia i jep te drejte edhe trapit te flasi
Turma i jep forc dhe frikacakut te godasi
Ne mendojme sikur gjithe bota sillet rreth nesh
Jemi aq te ceket blejme lumturine me Cash
Dhe disa mendojne qe jane arsyeja qe Zoti krijoi boten
E disa vijne si miq e ta permbysin goten
..................................................

Ref:
..................................................
E mund te bej moral une ty te shitem me i mire se ty
Te shtirem dhe te buzeqesh sikur nuk kam une lot ne sy
Perqafohemi kur takohemi edhe shahemi kur ndahemi
Qe nga fillimi deri ne fund ne nje kazan lahemi
Ti me ben hasha mua une te bej hasha ty
Dhe pendohemi vetem kur te hyjme ne dhe te dy
Tek disa ne mburremi e tek disa qahemi
Qe nga fillimi deri ne find te gjithe ne nje kazan lahemi
..................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet