Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Sharabajga

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sharabajga".
3. Video është e këngës "Sharabajga", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Sharabajga  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

04/03/2013

2013-03-04T09:30:35+00:00Sharabajbe...
D D DDD D.M.K. Beatbox..
Yeah.. jam i hiudhur
Per sharabajgat jam i hidhur
yeah..

VERSE 1.
Sot nuk ka dallim e bukura nga bajga..
Se bajga e nxjer bythen ne Facebook e merr shum lik-a..
Merre nje cop mut, mbeshtille me leter te bukur..
Sot edhe shurra po duket si flutur..
Sot kur e puth nje femer, ti puth
kaullcuk..
Komplet plastik, femra e vertet u zhduk..
Ato sot veshin thong, nuk ka me triko leshi..
I mori ne qaf deshira per te qene si Kim Kardeshi..
Sharabajga eshte nje femer qe ska respekt per veten..
E shet trupin me lek, e thote qe po shijoj jeten..
Ajo spranon kritik, ose ti thote dikush dicka..
E ketej perdor seksin per te arritur gjithshka..
Jane dele te perendis qe u ka humb bariu..
Prandaj perfiton sot rrugaci dhe qefliu..
Prandaj genjejne djemt sikur kan lek, por skan as morra..
Sepse vajzat deshirojne qe te shkojne vetem me horra..

Refreni..
Sharabajge..
Ti nuk ke nevoj te besh asgje..
Sharabajge..
Ty te gjithe te gjithe te duan vetem per nje gje..
Sharabajge..
Hapi shalet se ate di te besh..
Sharabajge.. Oooo..

VERSE 2.
Mua ma ka fal zoti trupin, bukurine..
Keshtu qe ti mbaji pervete filozofite, dhe diturine..
Ke te drejte lop, se ti nuk ke tru..
Prandaj hiqi breket, e hajde bej nje poze ketu..
Ata qe me njohin, e dine qe une sjam fanatik ..
Mua me pelqejne vajzat qe dine te vishen bukur..
Por jo kur del rruges si ne film erotik..
Dashuria blihet, se turpi eshte zhdukur..
Ka nga ato femra qe flasin me kedo..
Ua ngrejne mendjen djemve per tju thene jo..
Ju duket gje e zgjuar e qeshin me shoqe..
E fusin veten ne probleme kot, jane koqe..
Sharabajgat sme pelqejne mua, sepse jam real..
Jam pak i hidhur, nga natyra ime s'dal..
Ato preferojne ata qe jane drite shkurter..
Prandaj ngado qe kthen syte shikon vetem muter..

Refreni..
Sharabajge..
Ti nuk ke nevoj te besh asgje..
Sharabajge..
Ty te gjithe te gjithe te duan vetem per nje gje..
Sharabajge..
Hapi shalet se ate di te besh..
Sharabajge.. Oooo..

( Outro )
Nje nene e mire, nje grua e mire, nje moter e mire
nje mbese e mire, nje vajze e mire..
jane e krenaria e nje mashkulli..
Kurse sharabajga eshte mbeturina dhe fundurina
e nje shoqerie njerezore.. plehra..
sharabajga eshte arsyeja pse shume njerez nuk e dine
ç'eshte dashuria.. dhe rinia eshte e konfuzuar..
djemte e sotshem nuk dijne se cfare te bejne..
Mendojne se duhet ta blejne dashurine..
me lek, me makina, me roba e sende.. duke bere si trima..
dhe kjo kenge i dedikohet atyre femrave.. bitch..
qe nuk kane respekt per veten..
those fucking bitches..


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet