Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Buzeqesh Ti

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Buzeqesh Ti".
3. Video është e këngës "Buzeqesh Ti", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Buzeqesh Ti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  8

Komente

Asnjë Koment

23/04/2013

2013-04-23T19:05:19+00:00...........................................................
Yeah
Sa e çuditshme qe esht jeta
Landi RAMEKA betas
Enigma e saj
Veshtiresia dhe bukuria e saj
...........................................................

...........................................................
Huh ngrije koken lart qoj syte ne qiell
E me trego qfar shikon
Huh boll germove posht
Se ato qe ti kerkon nuk jon aty ku ti mendon
Pergjigje per vdekjen per jeten
Per egzistencen pse jemi ktu
A ka zot a ka djall a ka alien
Ne nje bot tjeter atje larg diku
Te gjith kerkojm germojm te gjith luftojm
Per ate pasuri qe asniher sdo ta shijojm
Dhe ato te mira qe i kemi sdimi ti vleresojme
Por shikojm qfar ka komshiu dhe per te arritur ato synojm
Prandaj me shum se veten ti mos adhuro njeri
Se me grada pa grada te gjith jan njerez si ti
Dhe ate qe ke ne dor ti mbase sdi ta vlersosh
Por nje dit kur mos ta kesh me do ta kerkosh
...........................................................

Ref:
...........................................................
Mos u mundo ti qe ti shmangesh realitetit tone
Por hapi syte edhe shijo keto gjera sjane pergjithmon
Vleresoje jeten lindjen driten diellin qiellin blu
E nganjeher derdhim lot por koha hapet serish ketu
Buzeqesh ti hajde pra buzeqesh ti
Megjithese jeta ka probleme ka dhe momente aq te bukura
Qe ti i kujton sa te jesh gjall ti kurr nuk i harron
Qesh ti hajde pra buzeqesh ti
Se po mos te kishe dhimbje sdo kishte as pak kuptim gezimi
E pa lot nuk vjen fitimi e pa mund nuk vjen clirimi asnjehere
...........................................................

...........................................................
Huh pse e ndalon veten dhe imagjinaten tende qe kufit ti kaloj
Huh esht me mir te pranosh qe nuk di edhe thuaj un do mesoj
Se te gjith flasin berrtasin e skan ide
E mundohen te ulin posht ne qoftese si ata nuk je
Jeta eshte e bukur nese ti e kupton
Edhe ka shum mistere qe dot si koncepton
Une sta ndryshoj dot mendjne nese ti nuk do
Nese ty tpelqen rruga e gabuar shko
Por mendo per nje moment se cili je
Kush tka ber ty qka tka ndodhur qe keshtu je
Dhe fjalen urrejte largoje nga zemra
Mos u bej viktim e ksaj bote plot me rrena
Por qendro individual brenda vetes
Me frik e politik humbet kuptimi i jetes
...........................................................

Ref:
...........................................................
Mos u mundo ti qe ti shmangesh realitetit tone
Por hapi syte edhe shijo keto gjera sjane pergjithmon
Vleresoje jeten lindjen driten diellin qiellin blu
E nganjeher derdhim lot por koha hapet serish ketu
Buzeqesh ti hajde pra buzeqesh ti
Megjithese jeta ka probleme ka dhe momente aq te bukura
Qe ti i kujton sa te jesh gjall ti kurr nuk i harron
Qesh ti hajde pra buzeqesh ti
Se po mos te kishe dhimbje sdo kishte as pak kuptim gezimi
E pa lot nuk vjen fitimi e pa mund nuk vjen clirimi asnjehere
...........................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet