Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.M.K. - Çfryhu Edhe Pak  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

11/07/2014

2014-07-11T00:02:41+00:00Ref: ...................................................
E di qe ke shum shok e shoqe pro cfryhu edhe pak
Cfryhu edhe pak cfryhu edhe pak
Mos u fry shum si loqe por cfryhu edhe pak
Cfryhu edhe pak cfryhu edhe pak
Degjo ktu boss i bossave degjo ktu o plak
Degjo ktu o plak degjo ktu o plak
Karigia e pushtetit tend eshte thjesht uturak
Thejsht uturak prandaj ti cfryhu edhe pak
...................................................

...................................................
Kur te hipen vetja ne qef atehere te gjen belaja
Mendime shum te vogla kto per mendje te medhaja
Pse nuk degjon vall a ka faj dynjaja
Ferrat qe ke mjell ti botes shperndaja
Se ego kan te gjith dhe ego ke dhe ti
Edhe morri qe jeton ne koken tende qe ti se di
Asnjehere mos mendo qe je disi i paprekshem
Ta verteton vet jeta qe ti sje i pavdekshem
Kur ja jep doren tjetrit mos e fshi mas bythe
Se ajo dor pa dashur edhe mund te ndrydhet
Mosmirnjohes esht aj njeri qe nuk di
Afatin e tij edhe limitin e tij
Neve jemi thjesht udhtar po mendojm qe jemi lorda
Zoti na dha talent por neve na osht rritur pordha
Njeriu osht kafsh e eger se i pelqen kjo natyre
Ata sot jon me ty e neser te quajn i pafytyre
Cfar ka bo vaki qe dikush e humbi rrugen
Mos i tha shok gomarit e padashje ja thithi llullen
Apo i pelqei ajo rendesi qe mori nga horri
Nese ti shikon veq endrra atehere kush eshte qorri
...................................................

Ref: ...................................................
E di qe ke shum shok e shoqe pro cfryhu edhe pak
Cfryhu edhe pak cfryhu edhe pak
Mos u fry shum si loqe por cfryhu edhe pak
Cfryhu edhe pak cfryhu edhe pak
Degjo ktu boss i bossave degjo ktu o plak
Degjo ktu o plak degjo ktu o plak
Karigia e pushtetit tend eshte thjesht uturak
Thejsht uturak prandaj ti cfryhu edhe pak
...................................................

...................................................
Kendon shqiponja ne maje te malit edhe miza ne byth te kalit
Tani qe msoj edhe fjalen V.I.P
Nuk ja mbush dot mendjen shqiptarit
Qe rendesi ka cilesia nuk rendesi sasia
Nese merresh me femi do jete e veshtir pleqerija
Sa gishta ka idioti nese te gjitha i ka ne goj
E kerkon shum respekt se eshte budalla me pervoj
Sa pesh ka nje fjal nese nuk eshte e verrtet
Por ja qe edhe me genjeshtra kta po shkaktojn termet
O zot i madh e kuptoj misionin tend
Por ne boten qe po jetojm ne po ngelemi pa mend
Jane mledhur te gjith plehrat e po hiqen si te mira
Hiqua pak tualetin e del vet ne shesh shumtira
Pse gjith kjo urrejtje vlla qka ke me te tjeret
Leri edhe ata te enderrojn gjyhna edhe ata te mjeret
Po eshte e vertet gjyhna cdo njeri
Por ja qe vjen nje dit qe ben si i fort dhe pleshti
Ja qe vjen nje dit qe nuk vlersohet cfar duhet
Mashtrim sy per sy ndryshe behet e ndryshe thuhet
E dikush hiqet V.I.P se lejon qe ti kryhet
Eshte ber si ajo kafja qe pa pjek po bluhet
...................................................

Ref: ...................................................
E di qe ke shum shok e shoqe pro cfryhu edhe pak
Cfryhu edhe pak cfryhu edhe pak
Mos u fry shum si loqe por cfryhu edhe pak
Cfryhu edhe pak cfryhu edhe pak
Degjo ktu boss i bossave degjo ktu o plak
Degjo ktu o plak degjo ktu o plak
Karigia e pushtetit tend eshte thjesht uturak
Thejsht uturak prandaj ti cfryhu edhe pak
...................................................

...................................................
Nese mendon se je shum lart
Jo nuk je aspak
Por ti ule koken poshte
Cfryhu edhe pak
Se jeta ka shum mure ku plas koken
Nese e genjen ti veten nuk e genjen dot bo...
...................................................

Ref: ...................................................
E di qe ke shum shok e shoqe pro cfryhu edhe pak
Cfryhu edhe pak cfryhu edhe pak
Mos u fry shum si loqe por cfryhu edhe pak
Cfryhu edhe pak cfryhu edhe pak
Degjo ktu boss i bossave degjo ktu o plak
Degjo ktu o plak degjo ktu o plak
Karigia e pushtetit tend eshte thjesht uturak
Thejsht uturak prandaj ti cfryhu edhe pak
...................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet