Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Gardhi Me Gjemba

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gardhi Me Gjemba".
3. Video është e këngës "Gardhi Me Gjemba", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Gardhi Me Gjemba  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

19/11/2014

2014-11-19T20:26:19+00:00...................................................
Jeta ime ka pas gjithmon probleme
Kur bota ishte tema tipi im ka qen jasht teme
Nena lind djal e donte djal te mir
Kurse un se ula koken tip i fshtir
Eh nuk e desha shkollen po edhe shkolla mu sme deshi
Se msusi i klas par bukur shkrimin ma perqeshi
Askush nuk kishte durim per mu as kush nuk kishte koh
Tani per veq vetes time asnje nuk njoh
Ne rrug un u rrita e fillova te mesoj
Si rrugaqt edhe intelektualt vjedhin njesoj
Ehh horri osht polic hajdut qe shetisin
I kurruptuar osht doktori trap esht mesusi
Dikush flet me libra dikush supuzon
E dikush se ka iden per cka dreqin egziston
Prandaj un e vendosa si ligj ne veten time
Mos besu kurr verberisht ne thashetheme dhe tregime
Kur nuk punon truri nuk punon as kemba
Mendja jon esht e rrethuar nga gardhi me gjemba
Ehh ska fitim aty ku ka mashtrim
Mirsevjen ne ket bot genjeshtare biri im
Syri shikon paqe saher lejon njeriu
Aq sa diktaku do di edhe i riu
Sa shum qe di njeriu per ato gjera qe ska par
Ska nevoj qe ti ske par kshtu tmsojn nkal t'pare
Me lejo per nje moment qe te hy ne mendjen tende
Qe te shikoj aty vall a je ne gjendje
Qe te besh nga ato pytje qe e di qe ska pergjigje
Apo thjesht jeton zbaton per rregulla dhe ligje
Mos ki frik nga gjerat e panjohura
Se asnje shpirti ne ket bot nuk i mungon kurora
Ti je krijuar per te provuar per te gabuar
Per te pastruar shum gjera ke per te mesuar
Jeta osht ni test per ty shpirtin tend me
fakte te ndrryshme per xdo kend
Sa i mir do te ishe ti po te kesh pasuri
apo do te jesh i lig i pa meshirshem me cdo njeri
Sa njerzor do te jesh ti
Po te jesh i shemtuar ?
Apo vall do te ankohesh
Pse Zoti te ka denuar ...
apo voll do te urresh
Cdo njeri qe pati fatin tjet me i mir se ti
kur nuk punon truri nuk punon as kemba
Mendja jon esht e rrefuar
Nga gardhi me gjemba
E ska fitim aty ku ka mashtrrim
Mirse vjen ne kte bot
Genjeshtar biri im
Syri shikon aq sa do njeri
Aq sa di plaku
Do tdi dhe i riu
SA shum qe di njeriu nga
Ato gjera qe kurr ska par
Ska nevoj qe ti ket par
Kshu msohen ne klas tpar


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet