Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Jam Ky Qe Jam

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam Ky Qe Jam".
3. Video është e këngës "Jam Ky Qe Jam", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Jam Ky Qe Jam  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

27/12/2014

2014-12-27T17:05:34+00:00Nuk e di, sa me shume njerez qe degjoj..
Me vjen nje deshire me pak njerez te shikoj..
Se smundem ti duroj ato budalliqet tuaja..
Sa me shum largohem une them : Hallelujah

Verse 1

E po me duket vetja sikur jam ALIEN, pse vall?
Se nuk pranoj qe te jetoj si te tjeret ne perral..
Me mire nje fjal e keqe, se nje fjal e shtirrur..
E verteta eshte e hidhur, edhe pse zeri nuk eshte i ngjirrur..

Me mire nje fund tragjik, se sa nje tragjedi pa fund..
Por eshte me keq per ata qe e jetojne jeten vec per hund..
Duartrokitje, keta VIP-a duan ngjitje..'
Por nuk i dijne mire gjerat, pregatituni per per zbritje..

Nuk e degjova nenen, mua kur me fliste..
RONI, ki kujdes kur flet, kjo jete eshte Komuniste..
Eshte diktature e gjalle, qe nuk pranon asnje kritik..
Realiteti ne kete bote, konsiderohet RREZIK..

Ohh nena ime, kjo bote eshte shume e dhime..
Me njerz qe jetojne kot, pa qellime..
Se nuk ka pyll pa derra, por ktu ka vetem pyje..
E si mund tja shpjegosh qorrit yjet?

Hook 1

Nuk e di, sa me shume njerez qe degjoj..
Me vjen nje deshire me pak njerez te degjoj..
Se smundem ti duroj ato budalliqet tuaja..
Sa me shum largohem une them : Hallelujah

E pra ti, gjithmon habitesh per krenarine qe une kam..
Se sje ne gjendje te kuptosh qe une jam ky qe jam..
Ndryshe i do gjerat ti, e ndryshe une i dua..
Keshtu te krijoi Zoti ty, e keshtu me krijoi mua..

Verse 2.

Kur te dal perpara Zotit, une do ti them 2 fjal..
Ca pyetje, ca gjera qe ma kan sjell mendjen verdall..
Pse kjo bote eshte e percar, pse askush nuk del palar..
E gjithe bota e do lekun por nuk e merr dot ne varr..

Se eshte nje strategji nga ti, per cdo njeri ne kete planet..
Dikush e ka te veshtire, e dikush tjeter e ka te lehte..
E prandaj disa mundohen qe ti largohen nderlikimit..
I thjeshtsojne shume gjerat, i humbasin vleren kuptimit..

Por une se kam per detyre qe te kapem dore per dore..
Me amatore e njerez te leshte, e te bej sjellje shembullore..
A mendon qe po shes mende, huh me puth pak ne byth..
Se per te patur mendimet qe kam une ne koke, trurin tend duhet me e shtrydh..

Eh ti nuk je i trash, por je 2 seri me poshte..
E prandaj fjalet e mia tek ty ngulen si gozhde..
Une nuk jam absolut, por e di shumire cfare kam..
E prandaj ty te vret fakti qe une jam ky qe jam..

Hook 2.

Nuk e di, sa me shume njerez qe degjoj..
Me vjen nje deshire me pak njerez te degjoj..
Se smundem ti duroj ato budalliqet tuaja..
Sa me shum largohem une them : Hallelujah

E pra ti, gjithmon habitesh per krenarine qe une kam..
Se sje ne gjendje te kuptosh qe une jam ky qe jam..
Ndryshe i do gjerat ti, e ndryshe une i dua..
Keshtu te krijoi Zoti ty, e keshtu me krijoi mua..

Verse 3.

Bota eshte nje vend qe ka shum ngjyra..
E do takosh njerez me shum fytyra..
Njerzit jane nje turm qe kan frike nga vdekja..
E pranojne cdo genjeshter qe ju prezanton jeta..

Asnjehere mos prano taktiken e frikes..
Se disa i errsojne gjerat mu ne mes te dites..
Syte mbahen hapur, e jo mbyllur si disa..
1 person ka tru, barazohet me 1 milion si ata..

HOOK 3

Nuk e di, sa me shume njerez qe degjoj..
Me vjen nje deshire me pak njerez te degjoj..
Se smundem ti duroj ato budalliqet tuaja..
Sa me shum largohem une them : Hallelujah

E pra ti, gjithmon habitesh per krenarine qe une kam..
Se sje ne gjendje te kuptosh qe une jam ky qe jam..
Ndryshe i do gjerat ti, e ndryshe une i dua..
Keshtu te krijoi Zoti ty, e keshtu me krijoi mua..


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet