Audio

D.M.K. - Pa Sy, Pa Gojë, Pa Vesh  (Feat. Hitjon)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/05/2015

2015-05-31T20:25:09Hitjon :
Ne erresire, veten nuk e shoh..
Nen driten tende, veten nuk e njoh..
I humbur je, ngado qe te vesh...
Keshtu eshte kur jeton, Pa sy, pa goje, pa vesh...
Ohhhh.. Sikur te kisha mundesi...
Ohhhh... Gjithshka und do ndryshoja..
Ohhhh... e nuk do derdhte me lot njeri...
Sa shum do doja...
D.M.K.
Verse 1.
Jeta eshte nje thes me memori, qe peshohet me fat..
Qe e trashegon jetimi poshte, nga prindi lart..
Qe te gjithe jane vene ne rrjesht, dhe i kan vene duart tek muri..
Po une, pse sjam aty?.. kta po thone mka ikur truri..
Sa vizion i shkurter.. shikoj, cfare shikoj?
Daullja e veshit plasi.. degjoj, cfare degjoj?
Jam komplet konfuz.. besoj, cfare besoj?
Nese goja nuk perdoret, me mire mos te kesh goje..
O engjell mos qaj... me mire ulerrit..
Se qe te kuptojme gezimin, duhet te vuajme perdit....
Jemi parrulla qe ecim, dhe jetojm ne kontradit..
Shkelim lart mbi trupa njerzish, aty i ndertojme shtepit..
Arji rrotull meje, krijon distancen pre teje..
Idete ne kokat tona, jane thjesht vaksina feje..
Ashtu, si dhe kafsha, qe mesohet te urdherohet..
Neve jemi skllever, por neve sna besohet....
D.M.K.
Verse 2.
Nese Zoti, me krijoi si sherbetor, u mundua kot..
Por edhe Djalli nuk ka shans, qe te ma mbushi mendjen dot..
Shiko.. une nuk shtrihem barkas per asnji..
Une nuk bej ate qe ben ti.. se nuk jam ti..
Sa me shum vite qe kalojne, une e kuptoj qe jam jashtoksor..
Ndihem komplet i huaj, ky planet eshte mizor..
Qe argetohet me gjakderdhje, e gladiator. ..
Dhe dhuna kthehet ne biznes, per televizor..
Ndjenja e vetmis, eshte frika me e madhe ne jete..
prandaj dhe shpresat tona, i kalojne edhe rete...
Pa kundershtim, lejojme qe te na burgosin imagjinaten.
Se sa me pak ta loshesh trurin, me i qet fle naten..
liria, siguria, lindin e vdesin ne mendjen tende...
por pa sy, pa goje, pa vesh ti nuk je ne gjendje. .
qe te dallosh, pse diktatura nuk lejon dije..
sepse Mjeshtri do kontroll te plote, mbi kukullat nen fije..
Hitjon
Bridge
Hape zemren tende, qe ti t'me kuptosh..
se jeta nuk ka vler, me pranga ta jetosh..
degjo, shiko, dhe nxir helm nga goja..
se dhe une per ty, ne Ferr do te shkoja.


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...