Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K - Haleja Prej Floriri

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Haleja Prej Floriri".
3. Video është e këngës "Haleja Prej Floriri", por nuk këndohet nga D.M.K.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K - Haleja Prej Floriri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente

Asnjë Koment

21/06/2015

2015-06-21T06:55:42+00:00E gjith bota eshte ne garë
kush e kush jeton me se miri
Ti dhjet ne porcelan
ai tjetri ka hale floriri
I kemi vënë detyr vetes
te blejm makina e shtepija
Ti bejm foto ne Facebook
qe te plasi bamm komshia

Se jeta qenka veç
bli bli bli,
Bli sa me shum e mer hidh posht
e bli perseri
Ske nevoj per karakter
per tru e dituri
Ai mund te jet pak rrot kari
por ai ka Armani

Thone qe dashuria sblihet me lek, Bullshit
Pa qerasje, dhe dhurata dashuria sdel ne drite..
Pa makine, pa veshur mire,
nuk ka gop qe te afrohet
Leku eshte Viza,
pa vize, ne kufi te pidhit nuk kalohet..

lek qe te martohesh
te ndahesh, divorcohesh
Edhe lek perseri,
qe nje pidhi tjeteri ti prezantohesh
Dhe pastaj neve habitemi ga se vjedh tradhtia?..
Por po u shit shpirti dashurine e shtyp Tregtia

Te jesh pa tru ne kte bote
je me fat, je i bekuar..
Ska rendesi ca ke ne koke
por ca ke ne duar..
E sa me shume lek te kesh ti je me i miri...
Muti nuk eshte mut kur behet ne hale floriri..

Ai qe shpiku lekun
shpiku skllavin dhe pronarin..
Disa fitojne pa pune
te tjeret punojne dhe marin Karin..
Ca ndryshimi ka midis hamallit edhe mbretit
Titulli vetem titulli
po hajde mbushja mendjen miletit...

Nese ti do fam, shko dhe ti tek Arian Çani..
do gjesh dhe ti dashnore me ate surrat pelikani...
E pastaj bej nje kenge
edhe hidhe ne Youtube...
Edhe vishu me firmato
e dil si superstar ne rrugë..

Ose zgjidh nje parti, edhe behu deputet..
dhe fillo te na mbushesh mendjen qe je patriot i vertete
Qe je fryma e drejtsis,
sjell ndryshim ne qeveri..
Dhe pasi te fitosh zgjedhjet..
Vidh sa tkesh mundesi.

Kam nje pyetje, ca eshte me mire?
Te jesh horr apo doktor...
Te jesh artist apo xhepist
apo te jesh vip ne televizor?..
te jesh zane apo putane
super sexy me simbole?
me foton tende masturbohen kalamajte me push ne bole

keshtu e jetojme jeten,
ne kte qellim kemi..
Ashtu si lopa qe ha bar,
konsumator jemi..
Materialist, idealist,
primitiv me kredit karta
shume te prapambetur
akoma luftojme per harta..

Te jesh pa tru ne kte bote
je me fat, je i bekuar..
Ska rendesi ca ke ne koke
por ca ke ne duar..
E sa me shume lek te kesh ti je me i miri...
Muti nuk eshte mut kur behet ne hale floriri..

Ai qe shpiku lekun
shpiku skllavin dhe pronarin..
Disa fitojne pa pune
te tjeret punojne dhe marin Karin..
Ca ndryshimi ka midis hamallit edhe mbretit
Titulli vetem titulli
po hajde mbushja mendjen miletit...

ça dreq njeriu qe jam keshtu......

ngela duke bere kenge qe acarojne njerez...

ok ok
ju premtoj qe heren tjeter do bej kenge per Lamborgini
qe nuk i kam..
dhe per dashnoret qe sjan te miat.....
Yeah..
D.M.K


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend   ALDOooo
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet