Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K - Vulgar

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vulgar".
3. Video është e këngës "Vulgar", por nuk këndohet nga D.M.K.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K - Vulgar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

30/06/2015

2015-06-30T22:18:53+00:00Marr frym si njeri i nderlikuar i shfrenuar
Qe zoti e ka krijuar thjesht per te acaruar
Per te ngjallur kritika diskutime reagime
Mirsevjen por kujdes se c'virgjerohesh ne llogjiken time
Une jam impulsiv kshtu qe mbaj pak distanc
Ti e paske koken pak si loqe a e ke veshtir te mbash balanc?
Mfal per pytjen koti se ti gjithmon drejt qendron!
Sa paragjykues qe jam e keqja ketu jeton!
Nen cdo xhaket thojn ka lesh me djers
Kultura ne siperfaqe eshte primitive ne univers
Hajde formojm 1 rreth ku te gjith kercejm e qeshim
Mbas shpine njeri tjetrin thiken tja ngjeshim
Un mendoj se duhet te behem operacion nga truri.
Zbraze bosh, dhe fut brenda 2-3 copa guri.
Dhe pastaj fillojme ti tundim deri sa ti mbushim breket, te ngelur me pasoj por dim te numerojme leket.

Ref.
E kam trurin me difekt
E kam gjakun e prishur.
Nuk e di ose 3 pellemb posht mjekrres
Kam dicka te ngritur.
E shoh veten ne pasqyre
Si perbindesh i cudutur!
Kur kam qen i vogel ne kok te jem goditur.
I kerkoj falje zotit per mekatet qe kam por pastaj kujtohem qe esht faji tij qe keshtu jam.
Dhe mbasi un te vdes nga trupi im do mbi bar.
Keshtu sa te jem gjall do jem i sinqert dhe vulgar!

Verse!
Pse more bir kaq i hillur, pi oak dhall
Ulu qetsohu dhe ha pak djath kackavall
Ngopu, dendu, dhe fillo pun te jashtqitesh.
80% e njerezve kete gje e quajne arritje.
Per deri sa shoku shitet, pse mos ta blesh prap shokun, biznes qe te ben qose por ta mirban flokun,syt kan dal si bole.Cfare ju ka ndollur syve?
Jan futur ne mendjen tende dhe me gisht po shtyn mbas tyre!
Ti do korresh ca do mbjellesh,!
Ti do qihesh, ti do pjellesh
Ti do lyesh, ti do dalesh.
Ti do dehesh, ti do vjellesh
Do genjehesh, do rrefehesh 1 rrot kari do mberthesh, ai nga ty do shfrytezohet, e ti atij do ti sherbesh.
Jam njeri shum pesimist.
Por e ka fajin ekrani qe esht konlet HD
Edhe se thyen dot filxhani
Me kafe turke prap duken egersirat ne errsir
Djali me i keq ne te vertet esht djal i mir.


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet