Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Ushtar I Dobiçave

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ushtar I Dobiçave".
3. Video është e këngës "Ushtar I Dobiçave", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Ushtar I Dobiçave  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

21/09/2015

2015-09-21T13:35:19+00:00Intro
..................................................................
Po
Me kujtohen fjalet e nje plaku te mençur qe me tha dikur
Bir
Mos u bej ushtar i askujt ne kte bote
Do mundohen qe te shfrytesojne e do mundohen qe te perdorin
Per interesat e tyre
Por behu ushtar i jetes tende
Ushtar i vetes tende
..................................................................

..................................................................
Muzika ime sjell perioda ne mëndjen e njeriut te leshte
I cili eshte i lumtur qe nuk ka rrudha ne tru por e ka te sheshte
I cili ndihet me fat kur shikon dike tjeter duke vuajtur
Dhe falenderon Zotin qe nga e keqja e ka ruajtur
Afsh i ngrohte vere i perzier me erë bajga lopësh
Hapersire e madhe shume kjo bote nuk ke pse ta njohesh
Yje shum pyetje shum me mire shikojm SEX delesh
Mbase nuk meson gje por i argetuar do ngelesh
A e degjove erdhi dita qe tja dhurojme jeten kufirit
Per nje vije te padukshme tja presim koken te birit
Dhe babait t'ja tregojme duke bertitur te gezuar
Per nje pik ne planetin Tokë qe ne ajer eshte rretulluar
Mere nje pushkë dhe shko e vri ose vritu per liri
E shfarrosi ata njerez qe nuk jane i njejti gjak si ti
Kur te vi nata fli i qete me endrra gjaku e bajonetash
Presidentet flejne ne shpi kurse ushtaret buze kenetash
..................................................................

Ref:
..................................................................
Perpara se te japesh jeten mendo kujt po ja jep
Ti ke lindur per tu shfrytezuar nga sistemi qe ne djep
E pse te vdesesh ti e mos te vdesi ai
Qe e krijoi luften dergon ty por jo femijet e tij
Perpara se te mendohesh per nje njeri qe adhuron
Beji pyetje vetes ky njeri per mua a mendon
Mos u bej vegel dhe buton ne duart Vipave
Me mire ushtar i vetvetes se Ushtar i Dobiçave
..................................................................

..................................................................
Ty nuk te njeh njeri m'tha me ironi morri
Emer djali më tha kur e pyeta a e di ç'eshte klitori
Jane brez i statistikave qe i studjojne dhe i masin
Papagaj te kurdisur qe nuk e dine ça karin flasin
Na bashkoi interesi hajde vrasim atje ku skemi
Buka ime toka ime ky eshte horizonti qe ne kemi
Familjen tone e mbrofte Zoti vdekt e jotja
Çfare gezimi ka per neve Nese ata si shplan mortja
Historia njohu mbreter e pashaj e perandor
Qe derguan ushtar ne lufte duke perkedhelur koqet me dore
U ndertuan piramida ne kuriz te varfanjekeve
Te bardhet Agallar ne kurizin e zezakeve
Neve presim fundin e botes me komente ne internet
Dhe fillojme te debatojme se cili eshte Zoti i vertet
Cila muzik po ja vlen cili rreper eshte mbret
Dhe shum shpejt fillojne te shajme se zhaba nuk lahet dot ne det
Ne ndertojme rendesi duke perdorur si shkalle idjotet
Por kur dalim ne Spotlight per çudi harrojme shoket
Legjendar ne muzik me muzik te vjedhur nga jasht
Rick Ross mori ne telefon dhe po kerkon mjekren mbrapsht
E çfarë lidhje ka kjo me ushtarin po ka lidhje more kar
Ngritja ne piedestal nuk lindi sot more qyqar
Keshtu fillojme te diferencojme e ti nxjerim ne vend te pare
Fansat jane gati te vdesin per te famshmit kengetar
Kta qe jane sperm me fat qe nuk u derdhen ne tapet
Por lengu i karit sot u rrit dhe i bie gjoksit kur flet
Gjithashtu dhe kta lidera shfrytezojne popullin si bageti
Per tjeter gje ja u dham pushtetin por kta ha pi qi
Edhe neve i besojme kta sikur te jene profeta
Voto rroçk voto sepse eshte magjike fleta
Te pelqeka abuzimi te pelqeka dhe mashtrimi
Ata jetojne si zoterinj ti kthehesh ne lapidar trimi
..................................................................

Ref:2x
..................................................................
Perpara se te japesh jeten mendo kujt po ja jep
Ti ke lindur per tu shfrytezuar nga sistemi qe ne djep
E pse te vdesesh ti e mos te vdesi ai
Qe e krijoi luften dergon ty por jo femijet e tij
Perpara se te mendohesh per nje njeri qe adhuron
Beji pyetje vetes ky njeri per mua a mendon
Mos u bej vegel dhe buton ne duart Vipave
Me mire ushtar i vetvetes se Ushtar i Dobiçave
..................................................................

Outro
..................................................................
Yea te dalesh kunder sistemit
Eshte njesoj sikur te besh vetevrasje
Se ska per te mbeshtetur njeri e ska per te kuptuar njeri
Sepse te dalesh jashte hapesires qe njeh
eshte shume e frikshme per disa
Keshtu qe pranojne me mire qe te behen ushtar e sherbetor
E te shfrytezohen nga kta gjakpiresa nga kta manipuluesa
Kjo qenka endrra jote
..................................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet