Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K - Bashkë Me Mua, Unë Dhe Vetja

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bashkë Me Mua, Unë Dhe Vetja".
3. Video është e këngës "Bashkë Me Mua, Unë Dhe Vetja", por nuk këndohet nga D.M.K.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K - Bashkë Me Mua, Unë Dhe Vetja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  13

Komente

Asnjë Koment

21/08/2015

2015-08-21T20:20:30+00:00TEKSTI

:ME DUART E VRARA PO BEJ GRAFFITI,
DHE GJAKUN TIM PO PERDOR SI BOJE..
PAS GJYSEM KILE VODKA, DEPRESIONI NE KAFSH ME SHENDROI...
ANA IME QE NUK E DUA QE BIE NE KUNDERSHTIM ME MUA,
SI NJE VIRUS I NJE SEMUNDJE QE MBRENDA SHPIRTIT U SHTUA.
SHOKT E NGUSHT MI MORI VDEKJA, TANI E KAM RADHEN UNE..
NJERIU I MIRE VDES I RI, MESA DUKET JAM I KEQ SHUME.
NENA ME THA: TI JE DJALL EDHE MBASE JAM DJALLI.
NE SYT E TU MU ZHDUKEN BRIRET VETEM KUR NA MERR MALLI..
VIJ NGA NJE POPOLL SHUM FISNKIK, QE PER EGO TE SHAJNE NGA FISI..
ARISTOKRAT ME KEPUCE ME BALTE,QE NUHASIN TANGA MISSI.
:ADHURUES ME INTERES QE VELLAZEROHEN PER IDEOLOGJI.
PERDORIN SHIFRA PER TE KTHYER PASIGURINE NE SIGURI.
PENETRUES MENDIMESH TE LEKUNDURA FRIKE NGA MOTI.
KALORS TE DESTIKUAR PERMBI GOMAR SI DON KISHOTI.
ME GOGOLA IMAGJINAR, DHE MANUAL PER KOKETULA,
QE LUMTUROHEN SHUME KUR THERRIN DERRA,QINGJA, PULA.


REFRENI

- PO... NDIHEM VETEM FARE, NE KTE BOTE.
- BASHKE ME MUA UNE DHE VETJA, POR ESHTE E KOTE.
- HAPI KRAHET... QE TE NGRIHESH FLUTURIM...
- NEE... JETOJM...
- NE BURGIM.

TEKSTI 2

: ME QUAJN IRONIK SE VETEM AQ MUND TE SHIKOJN.
KERKOJN QE TE BEJ DISS, QE TE FILLOJN E TME DEGJOJN.
MOTREN KETIJA, RROPT ATIJA, PER TU BERE INTERESANT.
TE KRIJOJ USHTRI ME FANSA TE VIRGJER TAMAM SI KOMANDANT.
BOSS NUK JAM, POR KUR ISHA PUNETORET ME THONIN : "TI JE SI NE"
LEK NUK KAM POR KUR KISHA, NUK MU NGJIT QAFA MBI RE..
NEVOJ NUK KAM QE TE SHTIREM, SI FAMOZ APO DIKUSH.
TYMI MUND TE NGJITET LART, POR ZJARRIN E MBAN NDEZUR PRRUSHI.
PERSE KETO FJALE HYJNE NE VESH, DHE NGA VESHI TJETER DALIN?
KUR GENJESHTRA ESHTE E BUKUR,KALON KODREN EDHE MALIN.
PALESOR, NJERZOR, DHE TOLERANT PER FYTYRA KOPERTINASH.
GAZETAR TE VETVETES, JETOJME ME FOTO MAKINEASH...
U BERA MIK I NGUSHT I VETES, SE VETEM VETEN KISHA.
I THARTUAR NE MENDIME, GABIM I NATYRES ISHA...
NE MJEGULL EGZISTOVA U REBELOVA KUR U ZGJOVA.
VETJA ME KRITIKOJ POR PRAP UNE DOT NUK NDRYSHOVA.
NUK KA MESHIRE PER TY, PER MUA HAPI SYTE O LESHKO,
KOMPLET TE DASHURUAR ME PERSONAZHE FALLCO.
NATA U BE DITE, ME ILUMINIM DEBILASH,
QE NDRICOJN ATY KU KA NEVOJE PER FILMA TRIMASH...
NE KERKOJME VRIMEN E CELSIT, KUR DRITARJA ESHTE HAPUR.
DHE TE KALBURIT NE BURG TE TALLIN NESE E KE HAPUR.
EHH MO VLLA, SA GJYNAH, SHIKOJ NJEHER SYT E MI,
PO UNE CA DRREQIN DUA?... TY MBASE TE PELQEN "HRLMI".


REFRENI2X

- PO... NDIHEM VETEM FARE, NE KTE BOTE.
- BASHKE ME MUA UNE DHE VETJA, POR ESHTE E KOTE.
- HAPI KRAHET... QE TE NGRIHESH FLUTURIM...
- NEE... JETOJM...
- NE BURGIM.


DADA... BABI MOS U MERZIT!
SE MKE MUA.
OHH TE KEQEN BABI TY O ZOGU VOGEL.
TE KA SHPIRT BABI SHPIRT.


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet