Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Ndjenja Per Shitje

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndjenja Per Shitje".
3. Video është e këngës "Ndjenja Per Shitje", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Ndjenja Per Shitje  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

02/08/2016

2016-08-02T08:30:00+00:00verse 1
sot u ndjeva shum keq
kur pash qe dikush pa buk mbeti
po pasi hengra vet, dhe i futa nje te dhjeri
huh.. u harrua tjetri
sot ndodhi Tragjedi
prit ta bej edhe un share postimin
i indinjuar klikoj mausin
dhe me doren tjeter ferkoj te timin
sot mora shume urime
ne facebook kam ditelindjen
se kam nevoj per genjeshtra
qe te ma fortesojne bindjen
sot bleva dashuri
ishte investim i mire
neser do blej edhe ca shok
per nje dit me te veshtir
neser do ulem ne nje grup shoqeror si figure
qe te degjoj me vemendje se si mburret cdo burre
per trimeri zgjuarsi shkolle e dituri
te gjith mundohen te dalin pidhseme , sa cudi
sot bleva arkivol
tani e kam jeten e siguruar
sot alkoli me shijoi shume , se e piva duke u penduar
mezi pres te kem nevoje
qe te gjej njerez per te besuar
mezi pres qe ti te me besosh
qe ta vertetoj se ke gabuar
mezi pres ta le jeten ne duart e tua
qe te ndihem i mallkuar

Refreni
Me beso
qe kjo bote me detyroi qe une veten time , me mos ta njoh
jemi tregtare qe shesim veten edhe njerezit per cfardo
kam enderra qe nje dite te kem sa me shumee bleres
ku te nxjerr ndjenjat per shitje

verse 2
sot bleva nje kitare per ta varur ne hale
sot me pa dikush me inat , i kish vetullat nish fare
sot pash nje vajze te bukur te martuar ne internet
sot nje bebe me shau nga nena dhe tani sjam me i qete
sot kam nevoj per ngrohtesi dhe prekjen tende
reagime te ndryshme kur prek vende vende
e pranoj qe jam me fat , jam gjeni dhe psikopat
perjashta nuk jam i njejti egersire qe jam ne krevat
pershendetje ju si jeni, pse kaq shum pucrra ne surrat
kyci i dores dhe hormonet bejne klikime dite e nat
sot pashe nje bythe qe pretendonte te kendonte
por asnje vesh nuk po e degjonte
vetem syrin masturbonte
sot pash virtyte ndershmeri edukat
pash nje gop te frikesuar mbyllur ne nje qeli te lart
qe dukej si keshtjelle me princesha ne perralla
se princesh sot quhet ajo
qe dje u qi nga gjithe mehalla


refreni 2x
Me beso
qe kjo bote me detyroi qe une veten time , me mos ta njoh
jemi tregtare qe shesim veten edhe njerezit per cfardo
kam enderra qe nje dite te kem sa me shumee bleres
ku te nxjerr ndjenjat per shitje

pooo
qe te fitosh ti zemren time duhet qe patjeter te derdhesh lot
nese nuk di te shitesh mire atehere une ty nuk te dua dot
dhe pastaj neve habitemi se pse kjo bote eshte kaq shume fallco
por harrojme qe reklamojme ndjenjat si biznes per qellime skarco
un jam budalla qe i bie fyellit ne nje vrime
se e di qe ky mesazh ne kte bote nuk merr pelqim
se duhet t bej foto me benza me florinj me lluks
qe te ngjall ndjenja tek kta njerez, pa buks
nese di fjale te medha njerezit mendojne se di dicka
te vleresojne te respektojne te japin dhe bythen ata
bile te japin cupen gruan djersen se ti per ta ke vlera
se ti kelyshi i kurves di shume mire te shesesh ndjenja

-cfare do ti nga jeta

-nuk e di

-cfare mendon se je ti

-e di ti

-ki besim tek une

-po kush je ti

-kujdes , se une jam ai
fuqia pushteti qielli deti
endrra sekreti frika uniteti
jam lakmia jote
jam dobesia jote
jam krijuesi i diferencave
jam Partia jote
un jam TERRORI
tradhetia xhelozia
mashtrimi shfrytezimi padituria

-po kto i di , i di por me trego
pa njerezit cfare do ishe ti ??

refreni
Me beso
qe kjo bote me detyroi qe une veten time , me mos ta njoh
jemi tregtare qe shesim veten edhe njerezit per cfardo
kam enderra qe nje dite te kem sa me shumee bleres
ku te nxjerr ndjenjat per shitje


Ky tekst u dërgua nga Eros Tba
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet