Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.M.K. - Alien  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

24/09/2017

2017-09-24T12:55:14+00:00D.M.K
______
Më duket se jam Alien..
...
..
Këtë Botë nuk e kuptoj/
Tani që po e shikoj veten..
Më duket se jam Alien!

Kjo është Bota..
..
E kam trurin dimension te 5-të..

Por për fat të keq jetoj në dimensione më poshtë..

Pra është normale për një antikapat
Që të më shikojë dhe të mendojë që unë jam Bosh..

Nëse vlerat janë thjeshtë një trashëgim
Atëherë kjo do të thotë që ti je Robot..

Një herë trashëgon çitjane..
Dhe një herë çfarë reklamon në emision mamaqi sot..

Dikush më tha.. ti ke inat se nuk ke shans të bëhesh i famshëm dot..
Por për çudi në Vendin më të Varfër në Europ ka të famshëm Plot..

Aty ku ska drita edhe buk.. por ka darsma vipash në facebook..

Heyyyy

Shqipëria është një Ghetto. Ku shkëlqen llambarina.. edhe gjiza nuk ka Duk..

Po...

Aty ku shahesh dhe lavdërohesh..
nga një Kafe tek kafja tjetër..
Varet nga provinca ku jeton..

..Hhhhhgg ja qifsha robt
Dil nji herë jashtë Gardhit..
Dhe shiko sa peshë ka krenaria jon..

Këtë botë nuk e Kuptoj..
Më duket se jam Alien
Tani që po e shikoj mir veten..
Më duket se jam Alien..
Këtë botë nuk e kuptoj..

..
Ndihem i huaj ktu atje gjithandej..
Njeriu ësht kafsh e egër që merr grada në betej..
Unë mbase ngjaj si ju.. me ju shëmbëllej..
Por në thellsinë e shpirtit tim juve nuk ju gjej..

Nëse na kapën rrjeta e di.. do ngatërrohemi..
Por mos mendo! jo njësoj sdo kujtohemi..

Kënaqësia është një ndjenjë që arrihet sipas nivelit..
Rob i trash mos qesh.. por kafsho kofshën e gjelit..

Unë mbase vij nga shumë largë se këtu më duket mbrapa..
Shum mbrapa..
Aq shumë sa dot mendimet nuk i hapa..

Këtu hapësira kufizohet edhe shpirti frikësohet..
Dhe diktatura kolektive me parrulla ofrohet..

Unë nuk jam nga ky Planet ku secili është në garë
Ku "Njeriu" shpëton jetën të peshkaqenit më parë..

Ku krijohen fondacione në emër të Sëmurëve..
Dhe lekët përfundojnë në ëmër të hajdutëve..
..
Këtë botë nuk e Kuptoj..
Më duket se jam Alien
Tani që po e shikoj mir veten..
Më duket se jam Alien..
Këtë botë nuk e kuptoj..

..
Në një Botë tjetër ti se di që ka lekë..
Në një Botë tjetër ti se di që ka fishekë..

Në një Botë tjetër ti se di që nuk ka Mbret..
Në një Botë tjetër, Buri gruan për xhelozi se Vret..

Në një Planet tjetër Nuk vlerësohesh nga prapanica..
Në një Planet tjetër nuk e di ç'është Politika..
Në një Planet tjetër, Dashuria Nuk është Biznes..
Në atë Planet Alienët nuk fryhen me Mercedes..
 
              .. Këtë Botë Nuk e Kuptoj..


Ky tekst u dërgua nga  Tahir
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet