Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Maska Ime Ka Difekt

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maska Ime Ka Difekt".
3. Video është e këngës "Maska Ime Ka Difekt", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Maska Ime Ka Difekt  (Feat. Sarko & Tru Pak)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Tru Pak

20/04/2018

2018-04-20T10:45:00+00:00(DMK)
unë jam tip i dhjere shum sdi te bej as muhabet
dhe nga afer po t'me njohesh do thuash "Po ky çfarë dreqin flet"
Kur i shkoj dikujt ne vdekje, sdi as te them "Te rroni vete"
se me duket hipokrizi per te vdekurin e shkret
Me kan dal thinja dhe ne ato vende nuk kam qime
fati im nuk është i zi, por ka marre mallkime
Ska mosh qe se mbulon dot një boje e mire e flokut
sot plak, neser i ri per inat te shoqes dhe shokut

(DMK)
Ckemi?.. unë jam Erjoni, harrova masken ne shtepi
keshtu qe "Bruto" - "Shqeto" valle a me duron dot ti?
Harrova masken e buzeqeshjes dhe sjelljes se mire
kam filluar qe pa gdhire me raki duke pire
Pra.. te kerkoj falje por sot nuk jam ne gjendje
qe te degjoj karlliqet e tua me vemendje
Lere.. e kuptova.. tani ske me respekt per mua
por me pak servilizem e fitoj prap si thua?

(DMK)
O doktor.. e di çfarë.. mua me kane rrembyer Alienet
një nate me cuan ne anijen e tyre ata legenet
brenda kishte njërez te famshem me dhane një libreze
ishte dhe Bleona aty, ne një cep po ngrohte disa veze
Kur një Alien, kok madh na pyeti me telepati
"Te dashur tokesor, cili ishte konkluzioni?"
Puthja bythes nuk është turp nese mbulohet nga Dollari
është normale qe keto kurva te bejne Xing tek ky kari

(DMK)
E dua unë te kem një maske te lumtur si maska jote
një mask qe ka respektin e cdo maske te kesaj bote
Te jem genjështar profesional me një karakter perfekt
me shum personalitet dhe superior ne intelekt
Por maska ime është mut, Made in China
nuk është ne gjendje te maskoj mallin qe ka vitrina
ti mund te mendosh qe jam njëri i mire dhe i vertet
Real jam nga halli, se maska ime ka difekt.

(Sarko)
Kur kupton se je i vogel ateher je rritur pak
mos harro se ke një shpirt nuk je vetem mish e gjak
virtyti me te pa udhin jo jo nuk ben pakt
e kur balli puthi token zemer la 1 impakt
rezultat i sakte e unë jam n'meditim
djelli lind nga lindja e ata lypin perendim
po lypin idhuj shembuj neper maska, mentalitet i dobet do thyhen si drraska
jo nuk paska identitet.. paksa tjejt ku secili mbret e ke vrejt
Brenda republikes delirant tvegjet larg metafizikes
shmangu frikes jo autokritikes
mos u fry me nothing se tlexoj prej mimikes prej lirikes
zhytemi ne vetedije po talamusi jot sa një kokerr lajthie
A e dije se miresia triumfon pergjithmon o human
po ai te cyt, ai te mbyt, ai tze syt po te mashtron ne utopi o katran
Kardashian apo Escobar antivlera behen vlera nuk e di a ke par
lumi i trendit ju ka mar o kelysht e judes
sot trap neser gay e pasneser humbet rruges
unë jam unë imun ndaj turrmes, modes apo fames droges apo kurves
Zarathustres apo Leviathani nuk po qi per milionera bre amani
dihet fundi i Narkomanit ta mesojn reperat djepit
Sarko, Tru Pak, DMK jan ilumizmi i Rap'it
se te vem trurin dhe jo trupin ne levizje
Oksigjen ka per tgjith ska nevoj tkem ambicje

(DMK)
E dua unë te kem një maske te lumtur si maska jote
një mask qe ka respektin e cdo maske te kesaj bote
Te jem genjështar profesional me një karakter perfekt
me shum personalitet dhe superior ne intelekt
Por maska ime është mut, Made in China
nuk është ne gjendje te maskoj mallin qe ka vitrina
ti mund te mendosh qe jam njëri i mire dhe i vertet
Real jam nga halli, se maska ime ka difekt.

(Tru Pak)
Absolutisht nuk do doja fytyren ta zevendesoja me një maske qe shume shpejt do i dali boja
As qe do doja t'ia u shperfytyroja, ato hitet gjoja muzikore
por me sa shoh maska juaj ja u paska bere hunden malore
Si keta repera unë i marr per dore, i perdor si gore
kurvicat nisen te thone Tru Pak ka probleme mendore
ndjes bi**hes po ju z'beni pjese ne gjinin femerore
burrat dine ti dallojne mire krijesat jashtokesore
dhipat per një ore mesimore e nese nuk e di, Skeni burreri
jeni kokrat e barbunjës keni shume ngjashmeri
ne fillim doli nji gati si fasule pllaqi
"Pika pllakave ore Llaqi" Hip hopin e paskan qi
T'gjithe copy paste dhe secili nga 100 sozi
ndroi stili xhaxhi Paku pilli po kerkon dashni
Ja porositi një Mamaqi kokorith pak korozi
por spati rene dakort vezorja pretendonte një fare bossi
Aq shume kandidatura pati sa u fiksua Bailozi
ndersa Mozi po eksperimemton spermen ta ngrije si fare kosi
po asaj prosti morre Mozi po ja blen tosten dosti
..vetem me një gosti
O Perendi ca maske ka kjo z'do tia dije me per njëri
vrau plaken edhe plakun se e rrihnin kur ishte femije
zgjodhi jaranin sa per money vdes te duket ne TV
por po ta ndukesh kete lakuriqesi, do mund te vdesesh edhe ti
u infektua dhe Vandami do zoti z'vdes si Eazy E

(DMK)
E dua unë te kem një maske te lumtur si maska jote
një mask qe ka respektin e cdo maske te kesaj bote
Te jem genjështar profesional me një karakter perfekt
me shum personalitet dhe superior ne intelekt
Por maska ime është mut, Made in China
nuk është ne gjendje te maskoj mallin qe ka vitrina
ti mund te mendosh qe jam njëri i mire dhe i vertet
Real jam nga halli, se maska ime ka difekt.


Ky tekst u dërgua nga  ALDOooo
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet