Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Sheqer Ne Vend Te Kripes

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sheqer Ne Vend Te Kripes".
3. Video është e këngës "Sheqer Ne Vend Te Kripes", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Sheqer Ne Vend Te Kripes  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

02/10/2016

2016-10-02T16:14:56+00:00O kurriz i kerrusur qe terheq ato zinxhira..
Dhuroje gjakun tend, dhe ki besim tek kta vampira..
Viktima me e mire eshte kur nuk ja fut vrapit..
Qingji i vogel ndihet i sigurt ne duart e kasapit..

Duhet i rruhesh komplimentit, se kur vjen ka qellim..
Me sa duket nuk do kete shum njerez ne varrimin tim..
Aty ku hyn leku, hapen shal more djal..
Se pidhi i rruajtur mire, gjithmon fituar ka dal..

Ti ha inat me mua se gjoja bej rolin e shejtanit..
Te dy jemi te burgosur, por ti i falesh gardianit..
O njeri i bindur, ske nevoj per dyer me hekura..
Je shum i ndershem me virgjeri te qepura..

Kemi tradita si themel, dhe per çati kemi garipa..
Perse Fetaret dhe Politikanet bejne foto me vipa?..
Aty ku ka shplarje truri ka dhe lavire te zhgenjyera..
Luft logosh dhe simbolesh dhe fytyra te urryera..
Frikacak te penduar me fytyra te mallengjyera..

Ku liria vjen me pranga me ngjyre floriri te lyera..
Ne shajm Iluminatin, por jemi gati te shitemi..
Neve duam te rrahim njerez dhe prandaj stervitemi..
Neve duam femren tende thjesht qe te ta bejme ty ters..

Duam te kemi pasuri pa fund qe ti fshehim poshte ferres..
Neve duam te tallemi me halle e fatkeqsi..
Mezi presim per skandale qe ti gjykojm ne shoqeri..

Hook..

Edukata me braktisi kur i hapa syte..
Njeriu i ndershem poshte brekve kishte njeri te dyte..
Jam nje pike ne oqean, por nuk jam pik shurre..
Vulgariteti im, nuk eshte munges kulture..
Te shikosh pertej kafazit, ske nevoj per dylbi..
Aty ku nderi eshte propagand, kujdes se aty dikush te qi..
Gjith kjo lufte behet per bindje, por nga bindja kush fiton?..
Por me mire te flas me murin, se ti vlla nuk kupton..

Kam fobi nga idiotet, jam rrotkaro-fob..
Dhe per fatin tim te keq, ka miliarda ne kte glob..
Eshte jete e bukur, e shumtuar, jete e shkurter, jete e gjate...
Pse ka fat gjithmon shkerdhata, dhe i drejti ska fat?

Behu mafioz qe te na ken friken, dhe korrupsioni te na bej shok..
Te gjithe mundohen te kapin yjet, por kembet akoma ne tok..
Jam me Zotin, jam me Djallin, jam me interesin tim..
Por ashtu jemi te gjithe, prandaj perkrahim çdo tregim..

çdo besim, çdo nenshtrim, ne mes te nates dhe te dites..
Dhe lumturin e gjejm kur hedhim sheqer ne vend te kripes..
Femrat e ndershme duhen mbuluar, qe asgje mos tju shikohet..
Gruaja jote mu duk si e imja, ta haj dreqi, njeriu ngaterrohet..

Po te isha une Adami, do jepja me shum se nje brinje..
Qe te kishim te gjithe nga 10 gra, qe mos te vriteshim me fqinje..
Thone qe fjala ofendon gjithmon njeriun e pa sigurt..
Prandaj respekti nuk eshte si gur i fort, por si balte e but..

Qe merr forma, dhe forma te ndryshme nga bisnesi..
Shiko sa moterqira suportohen nga interesi..
Shiko se sa paqesor jane kta qe mprehin thikat..
Ja presin femres klitorin, por edhe cicat..

Qe mos te ndjej, te kthehet ne dru, te kthehet thjesht ne kafsh pune..
Ne sherbetore te abuzuar, ne viktim dhune..
Por tradhetimi mendor, eshte me i keq se ai fizik..
Por qe ta kuptosh kete, duhet te jesh i thelle njeçik..


Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet