Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K - Qypi I Pa Varrosur

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qypi I Pa Varrosur".
3. Video është e këngës "Qypi I Pa Varrosur", por nuk këndohet nga D.M.K.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K - Qypi I Pa Varrosur  (Feat. Tru Pak)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Featuring

Tru Pak

20/07/2020

2020-07-20T22:54:33+00:00Verse 1.
Më tha : mos u dorëzo! Unë e pyeta : pse?
Se në ktë bota vetja është e vetmja gjë që ke.
Kur bie poshtë, kush ulet me ty përdhe?
E vërtet, kur humbet, vetëm fare je.
Njeri je, por çfarë profesioni ke?
Kopjues, imitues, informues, arsimtar je?
Më tha : je i vogël, veten nuk e njeh.
Faktikisht di të shtirrem, por nuk gjej dot streh.
Përse nuk vjen me mua të ndërtojm një tribun?
Ku të gjithë do rrijm të fryrë, por unë do fryhem pak më shumë.
Por ti mos u mërzit, se kto fate ndau Zoti.
Këtu lart nuk ka sakat, prandaj dhe ska pika loti.
Mos u anko vllai im, se ktu askujt nuk i ha kari.
Vetem nëse vdes, se kur je gjall, NOBODY.
Optimizmi i çdo njeriu hipokrit më pëlqen,
Se ma vërteton që ska Human në ktë sken.
Tani prit, qetësohu, gjithshka nuk ka mbaruar.
Faktikisht, sa ka filluar.
Mos u mërzit nga buzëqeshjet fallco që shikon.
Njeriu që është vërtet i lumtur në Facebook nuk e poston.
Boshllëk që smbushet kurrë, dhe asnjëherë me shtirrje.
Budallenjtë e kanë të pamundur të dëgjojnë thirrje.
Llogjika e thjeshtë, nuk është e thjeshtë për të gjithë.
Jo veç trurin, por dhe kohën e ke të limituar o Myth.

Refreni :
Kur të shpaloset e vërteta, do filloj tortura.
Aty ku burri mburret, më beso që nuk ka burra.
Aty ku blihet dashuria, shpirti është i bugosur.
Tek ai qypi i floririt që na ngeli pa varrosur.

E gjithë kjo shfaqje fallco që idiotët e besojnë,
Ky pidhi i motrës po fiton, por çfarë karin po fiton?
Fluturon me presh në bythë përmbi unicorn.
Kur realiteti është i hidhur, një tjetër e krijon.

Verse 2.
Kush tha tru pak tru nuk ka?
Po kanë gra ti sjellin ja u bej me krahë.
e shikon se sa shumë kurva vuajn për burra,
duan aventura dhe o burra në vetura.
Sekso-kultura, kërcejm si kangura sa të çahet armatura,
pa as ma ndjen sa vjen fatura.
kura e kurvës është ti ketë të paguara
ju Bundra të pa edukuara më jeni bërë bajat
kopjet më të shëmtuara tani po dalin në video dhe bajgat
Që mbahen si ajkat nga lajkat rihajnat
nga tangat e tajgat what the f**k
sa shumë janë shtuar piranjat
dhe bolet smi lën rehat kur dalin me rrobe banjat
putankat Pa seder, s'janë në të njëjtin spektër,
pse u dashka me patjetër t'më vleresoj juria ne x factor?
Apo Olti Curri të më thotë ke bërë një kryevepër?
është e tepërt! Bleona po kërkon një 30 centimetër
lekun letër, "Jena Mbretër" e bëjm trap se repi i vjetër skadoi,
o trap, ky shit rep qe une bëj është si mjalt pa afat,
kështu që vrap mos e zgjat, djali më i keq u kthye prap
është me posht se pusht ai që mendon se është lart


Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet