A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
D.U.D.A.

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  964
  • Emri i Vërtetë:
  • Burim Osmani
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: D.U.D.A. është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. D.u.d.A me emrin Burim Osmani kreu shkollën e mjeksisë, drejtimi i stomatologjisë në Gjilan. Pasioni i tij për muzikë lindi qysh herët, në moshën fëmijërore. Por me krijimtari dhe interpretime filloi prej vitit 1998-99. Vitet 2001-02 ishin vite pushimi nga skena publike per Duden, pers shkak të problemeve të medha që i ka çdo njeri që merret me këtë profesion. Në lëminë e muzikës Hip-Hop, D.u.d.A formuai edhe grupin “DoubleG Army” qe sot përmban ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Lider i labelit

Double G Army

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Hip Hopit Ja Shtim Flaken (2016)

I Pavdekshum (2011)

Mallkimi (2007)

Shqipe Me Dy Kry (2006)

Loja Pam Pam (2003)


» Dërgo Një Këngë »

Ski Sen
Jeta Jem
Babi Do Te Kthehet
Nano
Killa
Farefisi 2
2g2fast
Tipa T'ron
Dielli Pa Rreze
Smoke Them

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Action Bronson

Skivi

Lyrical Son

Mc Kresha

BimBimma

Genc Prelvukaj

Unikkatil

Gold AG

2Ton

Majk


Tags: D.U.D.A., Duda, D.U.D.A, Double G Army, Burim Osmani

D.U.D.A. në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019