Më mbaj mend (për 1 muaj)

Da LIGS - Rock On Plisat Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Intro: Banny Bone
Mirë dita shikues të ndëruardhe mirë se vini në këtë spektakel apo derbi kaq të madhe, te cilen e kemi pritur që sa dhe ja kjo ditë erdhi ku presim që lojtaret e Prishtinës të lajmohen në fush.
Në hallen e sportev kemi edhe pranin e 100 mijë tifozve nëpër k'to tribina
ku plisat bëjnë një atmosfer jashtë zakonisht interesante që mund ta dëgjoni edhe vet shikues të nderuar.

Rap: White-O.G
Prishtina hyn në sall pran kundershtarit ball përball
tani plisat janë tu, e kall loja fillon Florjani kcen per top të par.

Rap: Banny Bone
Kqyre qitash qitë send qysh pa prit aj vjen
poenin e parë e shenon dhe kundërshtarit lojen bajat ja bon

Rap: Thug-P
Egzibicion gjithmon mirë e ma mirë,
kurse Shatri shkon për para sikur Shakill'O Nill.

Rap: Banny Bone
Besa besë tani krejt po kendojmë,
plisat po bertasin kjo është loja jone.

Rap: White-O.G
Prishtina do të fiton si gjithmonë,
kalter bardhe ne këtë klubë e prezentojmë.

Rap: Thug-P
Emrin e ka Edmond as një her nuk gabon.
numrin 4 e mban në shpinë dhe lune sikur unë me mikrofon
poenat veq po rriten edhe tabeles i ka dal punë,
ekipet tjera presin në ren dhe secilin do ta mujmë.

Rap: White-O.G
Hajde Thaqi po ky nuk është politikan,
ky është basketbollist që topin në dorë e hanë.

Refren:
Plisat kip dibi rock rockon rockon
plisat kip dibi rock rockon rockon

Rap: Thug-P
Për faulla po luftoni koshat i ëndrroni,
ju plisat kur i shini lojen e derzoni,
ne tani topin naltë e qojm,
zajabancinat i vazhdojmë
sa më shumë që të bërtitni Da-ligs do tju këndojnë.

Rap: White-O.G
Ather keni drojë se do të vazhdojë kjo lojë,
kush donë me lujte me neve duhet të ket përvoje
,1,2,3,4,loja po vazhdon,
Azemi gjunë për 3-sh ku gjithmon ja qillon.

Rap: Banny Bone
5,6,7,deri në 8 minutat veq'po ecin ju mrapa keni mbet,
Miftari, Normanit,Normani,Kurajes ja pason,
në dy hapsh ku ekipit tjeter pasoja i shkakton.

Rap: Thug-P
Vazhdojmë me këtë ritem parketi letë fishllon,
tabela letë'pelcet e plisat letë kendojnë.

Rap: White-O.G
Ndal pak se u kry pjesa e parë,
gjatë kësaj pauze Da-ligs kanë me ju kallë.

Rap: Banny Bone
Hajde tashë qe kese ju thojmë
se nuk dinë asgjë tjetër veq po na kupijojnë.

Refren:
Plisat kip dibi rock rockon rockon
plisat kip dibi rock rockon rockon

Rap: Banny Bone
Ring digi ringin ring giwen it op Da-ligs,
Plisat a'int giwen it op.

Rap: Thug-P
Ej ja fillon pjesa e dytë manu mirë se P.r.c ka me ju mytë.

Rap: White-O.G
Lojë e ashpër tani po zhvillohet Azemi gjunëfaull poenat i pranohen

Rap: Banny Bone
Uuuueeee nuk e di q'ka u bo,
kallne krejt hej Ha hirem Ha hirem Ha.

Rap: Thug-P
Ka mujt mu kanë ndryshe por qka me bo qi është qishtu
mos jau nin se hern tjeter ju keni shansë me fitu.

Rap: White-O.G
Damo vjen tani në mes të fushs dhe me shpetësi ja pason topin Dragushes.

Rap: Banny Bone
Tani Dragusha vjen topin e udh'heq,
sa keq sa keq kurë minuta ma ska mbet.

Refren:
Plisat kip digi rock rockon rockon
plisat kip dibi rock rockon rockon

Buy Posters at AllPosters.com!

More...

Choose from 100,000 posters!
Find your favorite posters in music, movies,fine art, sports, and photography categories. Check out these categories:
Movies

Fine Art

MusicNuk kemi video për këtë këngë.


Da LIGS
Publikimi: 01/12/2002


Da LIGS - Rock On Plisat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rock On Plisat".
3. Video është e këngës "Rock On Plisat", por nuk këndohet nga Da LIGS.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Da LIGS:


Komente 0