Më mbaj mend (për 1 muaj)

Da New Chain - Per Ne Lagje Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Flasim per rruget
dhe per cepat e lagjes tone
per cunat qe e vlersojne mundimin tone
kete nate dua te shkoj aty
ku mblidheshim gjithmone
jeta jone si kamion
30 veta nje timon
per cdo stol dhe per cdo shesh
momentin nuk e shes
me kto vargje cunat e lagjes pershendes
qe flen gjum ne mengjes dhe gjithmone an high
dhe pastaj cohen ne dark edhe e bejne bagdad

kur hena edhe dielli ndryshojne rolet
kur nata behet dit ne oborre
ne rruge edhe ne parqe
na gjen gjithmon ne lagje
ka rrezik mos u fut nese ke frik
se ka hekura dhe thik
edhe ndjekin nga te zinjte specifik
per pune te zdjedhura dhe inat per cdo armik
ne rruge rrespekt fitojne se tregojne rrespekt ku duhet
ne muret ku u shkruajten emrat e tyre kurr sdo shuhen

Une e dredh nje cigare per ne lagje
per ata qe flen neper parqe
Kur shikoj se ca behet ne lagje
Une e bej dhe nje rrap per ne lagje (x2)

Te ulur ne stolat e lagjes
rrugicat te erreta me shenjen e paqes
kudo qe te vesh do gjesh ndezur cigare
shoqeri pa te futur dhe kjo esht mese normale
o shoku kush je qe kalon dhe shikon
na thuaj ca do edhe ca po kerkon
ktu ka cuna me seder ste shkon ty kjo zone
kthehu nga ke ardhur se ti shum po vonon
tradita e te madhit shoqerohet nga i vogli
sepse dim te rrespektojme
kur vjen miku nuk e ndez kurr i zoti

Kush tha se ne lagje nuk dine te dalin per kafe
nuk kapin dot femra e nuk din se ku ka klube
jo jo bobe e ke gabim
ne lagjen time e njohin cdo vrim
u pelqin te pim te largojme bezdin
se ke duam qim pa patur makin
dhe pa patur llogari bankare
gjithcka qe me kenaq eshte rrespekti neper lagje

Une e dredh nje cigare per ne lagje
per ata qe flen neper parqe
Kur shikoj se ca behet ne lagje
Une e bej dhe nje rrap per ne lagje (x2)

Ne parqe dhe stola
ku ka qarqe dhe gola
morar placken me vete
edhe nje xhiro dola
cigare dhe viza
behet gati levizja
shtrohet pjata nxirrejt karta
sepse qesken e grisa
ta pim ndonje me cunat
sepse keshtu mbyllet dita
ta pim dhe nje per lagjen
per vendin ku u rrita
eshte territori jon ky qe shikon
e ke zakon qe te kopjosh
te jesh si ata tipa por qe nuk te shkon

Cunat e ksaj lagjes do ngelen tipa sekret
nje pesh e rende thesari qe nga ju nuk u gjet
jan tamam sidomos per sherre ja bejn bam
mbase kanibal mos degjo se ca te thane
sipas njohuris qe ke ata nuk jan normal
nsee gaboj me ndal
me fol per lagjen tende dhe per tipat qe ke pran

Ec aty jan ata qe tymosin mariuan
Kan tatooz edhe bukuroshe prane
jetojne me edhe pa parane
dhe ne qofte se nuk ta thane i shikon ne lagje

Une e dredh nje cigare per ne lagje
per ata qe flen neper parqe
Kur shikoj se ca behet ne lagje
Une e bej dhe nje rrap per ne lagje (x2)
Da New Chain
Publikimi: 01/12/2011
Teksti: Da New Chain
Producer: Anduan
Mix/Master: Bav_RecordsDa New Chain - Per Ne Lagje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Ne Lagje".
3. Video është e këngës "Per Ne Lagje", por nuk këndohet nga Da New Chain.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Da New Chain:


Komente 0