Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dafina Bajrami - Kanagjegji Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Sot konga knohet per mu
e un lotet smuj mej ndal
neser fillon dit e re
si nuse prej shpis dot dal
Me mar baben niher n'gryk
shum kjo zemer pom nin mall
po jo spo du mi merzit
se m'kan pas si qik e djal

Para nanes syt lot s'du mi pas
zemren vaj me buzen ne gaz
qika jote hallall pot lyp sot
shum t'ka fal merzi edhe lot

Amanet 5 gishta kan
neser bijen se ke n'shpi
por e di e mira nan
gjithmon zemra osht te ti
Knoni shoqe pa pushu
sot festoj naten e kanes
pash ni Zot mos m'pytni mu
qysh pe len baben e nanen

Para nanes syt lot s'du mi pas
zemren vaj me buzen ne gaz
qika jote hallall pot lyp sot
shum t'ka fal merzi edhe lot
2x
Dafina Bajrami
Publikimi: 22/11/2022
Teksti: Daut Burrniku
Orkestrimi: Vedat Lushtaku
Mix/Master: Vedat Lushtaku


Dafina Bajrami - Kanagjegji
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kanagjegji".
3. Video është e këngës "Kanagjegji", por nuk këndohet nga Dafina Bajrami.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dafina Bajrami:


Komente 0