Më mbaj mend (për 1 muaj)


Daim Lala - Kenga E Nuses
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga E Nuses".
3. Video është e këngës "Kenga E Nuses", por nuk këndohet nga Daim Lala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Daim Lala - Kenga E Nuses Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Një Kujtim Zemrën Ma Kalli"

Komente

Asnjë Koment

09/05/2012

2012-05-09T15:43:59+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenga E Nuses" kënduar nga Daim Lala.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Rilinda Velaj - Kenga E Nuses

Ref...x2
Ngreu nuse moj nuse
Ngreu e hidh vallen me ne
Ngreu e hidh vallen me ne
Nuse e vogel melaqe

Merr shamine ku e ke
Ngreu dhe nuse moj nuse
Te hedhesh vallen me ne
Ngreu dhe nuse moj nuse

Apo mos e dogje dje
Ngreu dhe nuse moj nuse
Ta blejme prape te re
Ngreu dhe nuse moj nuse

Ref...x2
Ngreu nuse moj nuse
Ngreu e hidh vallen me ne
Ngreu e hidh vallen me ne
Nuse e vogel melaqe

Nene gjete nene le
Ngreu dhe nuse moj nuse
Ngreu se e vetme je
Ngreu dhe nuse moj nuse

Hapu dhe vallen mos e le
Ngreu dhe nuse moj nuse
Na ndez me naze qe ke
Ngreu dhe nuse moj nuse

Ref...x2
Ngreu nuse moj nuse
Ngreu e hidh vallen me ne
Ngreu e hidh vallen me ne
Nuse e vogel melaqe

...

Ref...x2
Ngreu nuse moj nuse
Ngreu e hidh vallen me ne
Ngreu e hidh vallen me ne
Nuse e vogel melaqe

Mariola Kaçani - Kenga E Nuses

Bije nuse sec mu bere.
Shpirt o zemr e nenes o....
Te djelen ti c´u martove!
Me le nen´ dhe baben o....

Vellon c´ta hodhi mamaja
Faqeve c´u derdhen lot!
Kur u rrite kaq moj bije?!
Qe po nuseron ti sot!

Vellon c´ta hodhi mamaja
Faqeve c´u derdhen lot!
Kur u rrite kaq moj bije?!
Qe po nuseron ti sot!

Ballin e bukur ta puthi.
Nja dy fjal´ moj sec ti tha!
Te kisha cup´ edhe djale
moter moj edhe vella!

Vellon c´ta hodhi mamaja
Faqeve c´u derdhen lot!
Kur u rrite kaq moj bije?!
Qe po nuseron ti sot!

Vellon c´ta hodhi mamaja
Faqeve c´u derdhen lot!
Kur u rrite kaq moj bije?!
Qe po nuseron ti sot!

Malli shum´ do te me marre!
Deren e ke hapur o....
T´me vish me niper e mbesa
Te ma gezosh shpirtin o....

Vellon c´ta hodhi mamaja
Faqeve c´u derdhen lot!
Kur u rrite kaq moj bije?!
Qe po nuseron ti sot!

Vellon c´ta hodhi mamaja
Faqeve c´u derdhen lot!
Kur u rrite kaq moj bije?!
Qe po nuseron ti sot!
Më Shumë Këngë Nga Daim Lala:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë