Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Daim Lala - Oj Prishtinalike  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  10

Komente

1 🔥

28/11/2013

2013-11-28T17:19:24+00:00

Këngë e albumit:

"Oj Prishtinalike (Dridhe Belin)"
REF.
Oj prishtinalike tregoma qat emer
nje vendin ma temirin po ta le ne zemer
nje vendin ma temirin po ta le ne zemer

heca krej evropen
dola Namerik
qe sma deshi zemra
zemra asnje qik

kur erdha ne kosov
dola ka prishtina
me nje bukuroshe
nmuhabet un hyna

REF 2x
Oj prishtinalike tregoma qat emer
nje vendin ma temirin po ta le ne zemer
nje vendin ma temirin po ta le ne zemer

mzuni dashuria
me nje qik tprishtines
e dua shiqare
jo se dua tinez

jo mundjem pa fjal
me zemer tvertet
veq qika prishtines
o me vullnet per jet

REF 2X
Oj prishtinalike tregoma qat emer
nje vendin ma temirin po ta le ne zemer
nje vendin ma temirin po ta le ne zemer

ref 2x
Oj prishtinalike tregoma qat emer
nje vendin ma temirin po ta le ne zemer
nje vendin ma temirin po ta le ne zemer


Ky tekst u dërgua nga  leli2013
Më Shumë Këngë Nga Daim Lala:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet