Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Daim Lala - Pasha Ty Pasha Mu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente

1 🔥

28/11/2013

2013-11-28T10:21:34+00:00

Këngë e albumit:

"Oj Prishtinalike (Dridhe Belin)"
me buzqeshje lindi
simpatiaa me gjith
zemer filloj dashurija
kenga ime tani u plocu

nuk e di as vet sa
fort te du me buzqeshje
lindi simpatia me gjith
zemer filloj dashuria

kenga ime tani u plocu
ah nuk e di as vet sa
fort te du

pasha ty pasha mu
besom shum te du
ojj dashni me kajmak
ama buzen vetem pak

pasha ty pasha mu
besoo shum te du
ojj dashni me kajmak
ama buzen vetem pak

ta ha zemren
ta perzi me temen
lumi un qe tani te kam femer
mos gabo as njanin me ndegjuu
s-te del mir ty e as mu

ta ha zemern
ta perzi me temen
lumi un qe tani t-bera femer
moss gabo as njanin me ndegjuu
s-na del mir ty e as mu

pasha ty pasha mu
beso shum te du
oj dashni me kajmak
ama buzen vetem pak

pasha ty pasha mu
besoo shum te du
oj dashni me kajmaj
amaa buzen vetem pakk

pasha ty pasha mu
besoo shum te du
ojj dashni me kajmak
ama buzen vetem pak

pasha ty pasha mu
beso shum te du
oj dashni me kajmak
ama buzen vetem pak


Ky tekst u dërgua nga Kadiree Miftari
Më Shumë Këngë Nga Daim Lala:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet