Më mbaj mend (për 1 muaj)


Daim Lala - O Gurbet  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

21/11/2018

2018-11-21T15:00:23+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "O Gurbet" kënduar nga Daim Lala.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Daim Lala i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xhemile Veselaj - O Gurbet

Kur një natë larg në gurbet
N'telefon ni shokë po m`thret
Eja shokë ti pa mendu
Se dashnorën dje ta kan martu

Kur një natë larg në gurbet
N'telefon ni shokë po m`thret
Eja shokë ti pa mendu
Se dashnorën dje ta kan martu

Ref:
Oh gurbet ti mu m`ke djeg
Oh gurbet për ty jam tret
Du me këndu du me vajtu
Për vetveten ktu pse kam qëllu

N'pragun tënd du të vdes
Se për mu ma s`ka shpres
Dil në derë me thuj njëherë
Ma fshin lotin për s'fundi herë

N'pragun tënd du te vdes
Se për mu ma s`ka shpres
Dil në derë me thuj njëherë
Ma fshin lotin për s'fundi herë

Ref:
Oh gurbet ti mu m`ke djeg
Oh gurbet për ty jam tret
Du me këndu du me vajtu
Qaj vetveten ktu pse kam qëllu

Jeeer aman aman aman aman aman aman
E sonte këndoj veq me mall veq me mall per ju o shok
Aman aman amaaaaannnnn aman aman
Joohhooo se di sepse jetoj në kët botë
Ohhh..

Sala Bekteshi - O Gurbet

Ref...x2
Ah gurbet
Çka me bane o gurbet
Lulijen e lash vete
Te dera po me pret medet

Kur dola nga shpija
Per me shku ne gurbet
Sa shume m'u dhimbt nana
Lulen e lash vete

Baba me percolli
Me tha rruge e mbare
Mallku qofsh gurbet
Po na ndan te gjalle

Ref...x2
Ah gurbet
Çka me bane o gurbet
Lulijen e lash vete
Te dera po me pret medet

Ketu m'kaloi rinia
S'i pash t'u rrit femija
Kurre ne jete s'u gezova
Me mbyti vetmia

Jeta me shume ngjyra
S'jetojme njemije vjet
Mysafir n'Kosove
I huaj n'gurbet

Ref...x2
Ah gurbet
Çka me bane o gurbet
Lulijen e lash vete
Te dera po me pret medet

...

Ref...x2
Ah gurbet
Çka me bane o gurbet
Lulijen e lash vete
Te dera po me pret medet

Labi - O Gurbet

Kur ni natë larg në gurbet
N'telefon ni shokë po m`thret
Eja shokë ti pa mendu
Se dashnorën ty ta kan martu

Kur ni natë larg në gurbet
N'telefon ni shokë po m`thret
Eja shokë ti pa mendu
Se dashnorën ty ta kan martu

Oh gurbet për ty jam tret
Oh gurbet ti mu m`ke djeg
Du me këndu du me vajtu
Qaj vetveten n'gurbet pse kam qëllu

Në pragun tënd unë do të vdes
Se për mu ma s`ka shpres
Dil në derë më thuj njëherë
Ma fshin lotin për s'mrami herë

Në'pragun tënd unë do të vdes
Se për mu ma s`ka shpres
Dil në derë më thuj njëherë
Ma fshin lotin për s'mrami herë

Ref:
Oh gurbet për ty jam tret
Oh gurbet ti mu m`ke djeg
Du me këndu o du me vajtu
Qaj vetveten n'gurbet pse kam qëllu

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Daim Lala:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet