Më mbaj mend (për 1 muaj)

Daim Lala - Motra Jeme Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Dashnia e motrës
Për vëlla s’paska fund
Si atëherë kur rritesh
Si n’djep kur t’përkund

Kur ishim fëmijë
Sa here jam vra
Me dhimbjen teme
Motër ti ke qa

Ref.

O motra jeme
Ma e mira n’botë
Kërkush ma ambël
Vëlla nuk më thotë

2.

Jeta s’i len bashkë
Gjithmonë vëlla e motër
Dashnia s’ndryshon
Si tash, si i vogël

Kur ishim fëmijë
Sa here jam vra
Me dhimbjen teme
Motër ti ke qa

Ref.

O motra jeme
Ma e mira n’botë
Kërkush ma ambël
Vëlla nuk më thotë
Daim Lala
Publikimi: 25/11/2020
Muzika: Rrahman Kryeziu
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Rrahman Kryeziu


Daim Lala - Motra Jeme
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Motra Jeme".
3. Video është e këngës "Motra Jeme", por nuk këndohet nga Daim Lala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Daim Lala:


Komente 0